Форма щодо відкликання за народною ініціативою депутатів місцевих рад та міських, сільських, селищних голів
Шановні друзі! ОПОРІ необхідна Ваша допомога у зборі інформації про прецеденти відкликання депутатів місцевих рад, міських, сільських, селищних голів. У різних територіальних громадах зафіксовані резонансні випадки відкликання депутатів місцевих рад і наша організація активно спостерігає за перебігом подій.

Із метою об’єктивної оцінки позитивних та негативних аспектів процесу відкликання ми просимо Вас допомогти зібрати максимально можливу кількість випадків у всіх регіонах України. Якщо Ви готові поділитися інформацією та власними оцінками процедур, просимо Вас заповнити цю форму. Ви можете відповісти на всі запитання або обмежитися відповідями на окремі з них.

У 2015 році Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про місцеві вибори», яким було запроваджено процедуру відкликання депутатів місцевих рад, міських, сільських, селищних голів. Процедури відкликання застосовуються не раніше ніж через рік після набуття виборними особами повноважень, а тому саме зараз в різних територіальних громадах України відбуваються конфліктні та цікаві процеси з цього питання.

У експертному середовищі та громадській думці немає єдиної позиції щодо доцільності застосування механізмів відкликання виборних осіб. З одного боку, озвучуються позиції про необхідність притягнення до відповідальності виборних осіб у міжвиборчий період та до моменту завершення їхніх повноважень. З іншого, противники відкликання виборних осіб вказують, що дана процедура не відповідає міжнародним стандартам та нівелює значення виборів.

Як би там не було, у нас вже є можливість вивчити практику і спільно сформувати майбутні зміни у виборчому законодавстві. Заздалегідь дякуємо Вам за допомогу.

Email address *
Назва регіону *
Яку виборну особу відкликали або процес її відкликання триває? *
Вкажіть повну назву місцевої ради, до якої належить виборна особа? До прикладу, Зеленопільська сільська рада Великоновосілківського району *
Your answer
ПІБ виборної особи, яку відкликали або збираються відкликати
Your answer
Яким суб'єктом було висунуто виборну особу?
Вкажіть назву місцевої організації партії, яка висувала на виборах відповідну особу (для самовисуванців оберіть відповідну опцію)
На якому етапі знаходиться процес відкликання
Посилання на інформаційні матеріали про відкликання виборних осіб в місцевих ЗМІ. Якщо Ви читали якісні матеріали в місцевих ЗМІ, просимо поділитися посиланням
Your answer
Чи зафіксовані порушення процедур відкликання та інших вимог законодавства?
Надайте детальну інформацію про перебіг процесу відкликання (політичний контекст, конфлікти, опис основних аргументів учасників процесу, порушення процедур, виявлення фальсифікації документів або підписів виборців тощо)
Your answer
Чи оскаржувався виборною особою процес відкликання в судах?
Чи вдалося виборній особі домогтися в суді скасування рішення про відкликання?
Чи підтримуєте Ви особисто механізм відкликання депутатів місцевих рад, міських, сільських, селищних голів за народною ініціативою?
Наведіть аргументи "за" чи "проти", які сформували Вашу особисту позицію щодо відкликання виборних осіб на місцевому рівні?
Your answer
Дякуємо Вам за допомогу!
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms