Registracija
Paskaita - „Vaikų jausmų paletė: nuo pykčio iki džiaugsmo“
Lektorė - Eglė Gudelienė
Data - 2018-10-18
Laikas - 17.30-20.30
Vieta - Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“, Kalnėnų 2B

APRAŠYMAS

Jausmai ir emocijos – neatsiejama žmogaus vidinio pasaulio dalis. Visi jie - tiek malonūs, tiek ir nemalonūs - kiekvienam yra būtini bei reikalingi, suteikiantys gyvenimui spalvų. Svarbu mokėti jausmus pažinti, suprasti, kokios aplinkybės juos sukėlė, ir socialiai priimtinais būdais reikšti.
Vaikams visos šios užduotys yra pakankamai sudėtingos, nes suaugusieji įprastai nesudaro sąlygų jausmuose „pabūti“, juos tyrinėti bei kalbėti apie kylančius potyrius. Todėl svarbu formuoti tėvų suvokimą, kuo jausmai yra naudingi, kaip vaiko raidoje kinta jų pažinimas, suvokimas, raiška bei reguliavimas. Taip pat svarbus aspektas – veiksniai, lemiantys vaiko emocijų kontrolę, savireguliacijos ypatumus.
Paskaitos metu daug dėmesio skiriama diskusijai apie jausmų poveikį, prasmę, raidą bei raišką, pateikiama konkrečių praktinių rekomendacijų, supažindinama su metodinėmis priemonėmis, žaidimais ir metodais, ugdančiais vaikų emocinį intelektą.
Paskaitą veda psichologė, edukologė, turinti mokslinį psichologijos magistro laipsnį.
Taip pat turi 10 metų praktinės psichologo darbo patirties. Vaikų ir Jaunimo Psichologų Asociacijos valdybos narė, Kauno m. psichologų metodinio būrelio narė, Kauno JKM dėstytoja (veda bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių lavinimo užsiėmimus). Per ilgą darbo patirtį teko organizuoti įvairias temines akcijas, parengti ir skaityti daug pranešimų įvairiomis temomis. Populiariausi jų “Vaikų psichinę sveikatą įtakojantys veiksniai. Siekiamybė ir realybė”, “Patyčios. Kas tai?”, “Streso valdymas”.

* * * * *
Paskaita „Netinkamo vaikų elgesio tikslai. Atsakymai tėvams iš individualiosios psichologijos pusės.“
Lektorė - Daiva Antanavičiūtė
Data - 2018-10-20
Laikas - 10-12 val.
Vieta: Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“, Kalnėnų 2B

APRAŠYMAS
Individualiosios psichologijos atstovo R.Dreikurso suformuluoti keturi netinkamo vaikų elgesio tikslai paremti esminiais vaikų poreikiais, kurių nepatenkinę socialiai priimtinais būdais vaikai pradeda netinkamai elgtis. Tėvai ar globėjai, supratę šių tikslų esmę ir išmokę juos atpažinti, galės geriau suprasti savo vaikus ir „išeiti“ iš ydingo elgesio rato.

* * * * *
Paskaita "Kai Tavo vaikas sako ,,NE“."
Lektorė Vilma Juškienė
Data: 2018-10-23
Laikas: 17.00-20.00
Vieta: Alytaus miesto bendruomenės centras, Jaunimo g. 3, Alytus

APRAŠYMAS
Gyvenimas su vaikais būna visoks. Norėtųsi, kad jame būtų kuo daugiau laimės, darnos ir ramybės. Norėtųsi, kad vaikai mums, tėvams, ne prieštarautų nuolat kartodami: "Ne, ne, ne!", o bendradarbiautų ir būtų sukalbami.

Susitikime aptarsime:
- Kodėl ir kada vaikas sako "Ne"?
- Kaip elgtis ir ką sakyti išgirdus vaiko "Ne"?
- Kaip kalbėti su vaiku, kad jis noriai bendradarbiautų, t.y. savo noru ir su džiaugsmu pasakytų "Taip"?

Net jei manote ar matote, jog Jūsų vaikas yra kitoks ir jo neveikia tai, kas veikia kitus vaikus, pažadame – visai paprasti pozityvios disciplinos „triukai“, kuriuos galima naudoti bet kurią akimirką, duos matomų teigiamų rezultatų.

Seminarą veda:
Vilma Juškienė sertifikuota socialinio – emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė, dėmesingo įsisamoninimo (mindfulness) praktikė, vieno didžiausių tinklaraščių tėvams apie vaikus Lietuvoje – http://lefemily.lt/ – autorė. Veda seminarus įmonėms, suaugusiems ir jaunimui, teikia individualias – asmenines konsultacijas, rašo straipsnius žurnalams, portalams ir tinklaraščiams, padeda žmonėms įsisąmoninti, kad kasdienis užsidegimas, džiaugsmas, ramybė ir darna nėra sudėtingai pasiekiami dalykai. Dažniausiai pakanka labai paprastų, visiems gerai žinomų, bet nepelnytai pamirštų dalykų.

* * * * *
Susitikimai vyks be vaikučių.
2018-10-23 paskaitos metu veiks vaikų nuo 3 iki 7 metų amžiaus priežiūros grupė Alytaus miesto bendruomenės centre Jaunimo g.3, Alytus. Juos užims Alytaus miesto bendruomeninių šeimos namų darbuotoja tel. nr. 8-657-74844.

Paskaita nemokama, finansuojama iš Europos socialinio fondo. Projektas „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Daugiau informacijos apie projektą ir veiklas www.ambc.lt

Email address *
Kurioje paskaitoje planuojate dalyvauti? *
Required
A copy of your response will be emailed to the address you provided.
Submit
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms