Με την παρούσα αιτούμαι τη συμμετοχή μου στον κύκλο βασικής εκπαίδευσης διαμεσολαβητών του φορέα σας, που θα διεξαχθεί από 7 έως 15/ 01/2023, σύμφωνα με το πρόγραμμα της ανακοίνωσης.
Με ατομική μου ευθύνη δηλώνω ότι:
1. Πληρώ τις προϋποθέσεις για τη συμμετοχή μου στον κύκλο βασικής εκπαίδευσης διαμεσολαβητών σύμφωνα με το Νόμο.
2. Γνωρίζω ότι η προτεραιότητά μου για την συμμετοχή μου στον ανωτέρω κύκλο εκπαίδευσης θα καθοριστεί από τον χρόνο υποβολής της παρούσας Αίτησης – Δήλωσης και υπό την προϋπόθεση προηγούμενης καταβολής των διδάκτρων που έχουν οριστεί, ήτοι 1.450,00 ευρώ στον με αριθμό ΙΒΑΝ GR7909500100003010301342900 τραπεζικό λογαριασμό της Συνεταιριστικής Τράπεζας Όλυμπος, όπως αυτό προκύπτει από το σχετικό παραστατικό καταβολής
3. Δεν έχω καταδικαστεί αμετάκλητα για κακούργημα ή πλημμέλημα.
4. Ασκώ το δικηγορικό λειτούργημα και δεν έχω καταδικαστεί πειθαρχικά με ποινή προσωρινής ή οριστικής παύσης (μόνο για δικηγόρους).
5. Έχω ενημερωθεί ότι η έγκαιρη προσέλευση και η παρουσία μου σε όλη τη διάρκεια της εκπαίδευσης είναι υποχρεωτική για την ολοκλήρωση του προγράμματος, καθώς επίσης και ότι σε περίπτωση μη ολοκλήρωσης της εκπαίδευσης για λόγους που αφορούν στο πρόσωπό μου τα καταβληθέντα δίδακτρα δεν επιστρέφονται.
6.Έχω ενημερωθεί ότι το ΙΝΚΑΔΑ «ΝΙΚΗ» διατηρεί το δικαίωμα να ματαιώσει ή να αναβάλει την έναρξη του προγράμματος/κύκλου εκπαίδευσης διαμεσολαβητών που έχει προγραμματίσει, σε περίπτωση που ο αριθμός των αιτούντων για τον ίδιο κύκλο κρίνεται ιδιαίτερα μικρός ή σε περίπτωση που καθίσταται αδύνατη η παροχή υπηρεσιών εκπαίδευσης για οποιαδήποτε αιτία.
7.Επιθυμώ να μου αποστέλλετε στην ηλεκτρονική μου διεύθυνση (e-mail), ενημερωτικό υλικό για τις δραστηριότητες του ΙΝΚΑΔΑ «ΝΙΚΗ» και, εν γένει, για τον θεσμό της Διαμεσολάβησης.
8. Συναινώ στην διατήρηση των προσωπικών στοιχείων μου (όνομα, επώνυμο, πατρώνυμο, επαγγελματική ιδιότητα, διεύθυνση, τηλ. επικοινωνίας, e-mail, σύντομο βιογραφικό) με σκοπό την καταχώρηση μου στο αρχείο εκπαιδευομένων του ΙΝΚΑΔΑ και προβολή μέσω της ιστοσελίδας του.
9.Με την υποβολή της παρούσας αποδέχομαι την διατήρηση των προσωπικών μου δεδομένων στα αρχεία του Ινστιτούτου και συναινώ στην επεξεργασία τους από τους αρμόδιους του Ινστιτούτου προκειμένου να τους παρέχει ενημέρωση για την πορεία της αίτησής μου και για τις διαδικασίες που σχετίζονται με αυτή καθώς και με τη συμμετοχή μου στο πρόγραμμα εκπαίδευσης.