GEOMACHER (november 2017)
Geomacher je späť a tak môžeme opäť spolu cestovať po svete. Aj keď len prstom na mape, prostredníctvom videí, obrázkov a článkov. Ale aj to je fajn :) Poďme teda na to, novembrové kolo práve začína. Na riešenie úlôh máte čas do 10. novembra. Po 15. novembri nájdete pod otázkami výsledky a správne odpovede. Pravidlá nájdete na www.geomacher.hirko.sk, ak náhodou niečo, pýtajte sa v škole. Veľa šťastia :D
Osobné údaje
Meno, priezvisko a trieda *
Ak chceš dostávať e-mailom info o novom kole a link na otázky, napíš svoj e-mail. Ak si to v budúcnosti nebudeš želať, napíš na lukas@hiko.sk
1. Seychely
Na Seychely by šiel rád nejeden z nás. No viete o tom, že nie je až také ťažké získať ich občianstvo? Čo preto stačí urobiť? Prečítajte si cestopis dvoch cestovateľov.
2. Na motorkách do Himáláji
Chlapci sa na motorkách rozhodli zdolať najvyššie položený cestný priesmyk na svete Khardung La v Himalájach. Akej farby je tabuľka Border Roads Organisation, ktorá informuje o tom, že ste dosiahli vrchol priesmyku? Pozrite si video a všímajte si detajly.
3. Mapová hádanka
Ak vám je tento ostrov povedomý, je dobre. Ak nie, skúste si ho popreklápať a pootáčať. Je to jeden z tých, pri ktorých od nás v škole chcú dva názvy. A ja ich od vás samozrejme chceme tiež :)
4. Mestá a dediny
Pokúste sa vysvetliť, ako je možné, že na Slovensku je až 2753 dedín a len 138 miest a aj napriek tomu žije väčšina Slovákov v meste.
5. Zmena vlajky
Na obrázku vidíte návrhy novej vlajky istého štátu. V referende sa však ľudia rozhodli, že si predsa ponechajú tú starú. Napíšte mi názov štátu aj druhové meno paprade, ktorá sa na vlajkách opakuje.
Tvoj názor
Máme za sebou župné voľby do VÚC (vyšších územných celkov). Predstavte si, že ste sa stali županom (predsedom košického samosprávneho kraja). Ktoré 3 veci by ste v košickom kraji zmenili ako prvé?
VYHODNOTENIE
Všetky novootvorené obchody lákajú zákazníkov na zľavy a odmeňujú ich aspoň na začiatku ušetrenými peniažkami. Tak budem štedrý na začiatok aj ja. V tomto prvom kole dostal jednotku každý , kto sa do súťaže zapojil, bez ohľadu na to, či a koľkokrýt sa pomýlil. Tak si skontrolujte známky v elektronickej žiackej knižke. A nabudúce bez výnimiek a už naozaj súťažne :)
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy