Sabiedrības līdzdalības iespējas Latvijas pašvaldībās: pieredzes apmaiņa un platforma jaunām iniciatīvām
Domnīca PROVIDUS ar Vācijas vēstniecības Rīgā atbalstu īsteno projektu, kā mērķis ir apzināt un veicināt sabiedrības līdzdalības aktivitātes Latvijā.

Ja līdz šim jau esat īstenojuši dažādas sabiedrības līdzdalibās aktivitātes Jūsu pašvaldībā, aicinām Jūs dalīties pieredzē ar labās prakses piemēriem. Savukārt, ja Jūsu pašvaldība ir ieinteresēta uzsākt sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu, bet Jums šobrīd trūkst pieredzes vai zināšanu, domnīca PROVIDUS var bez maksas dažām pašvaldībām piedāvāt sekojošu palīdzību:

a) līdzdalības budžetēšanas procedūru izstrādē;
b) citu valstu pieredzes/ekspertu apkopošanā un izklāstā;
c) interneta aptaujas rīka izveidē pašvaldības iedzīvotāju ideju iesniegšanai un balsošanai;
d) nelielu autoratlīdzību nodrošināšanā tiem ekspertiem, kuri palīdzēs izvērtēt iedzīvotāju iesniegtās idejas.

Ja vēlaties dalīties pieredzē ar veiksmes stāstiem vai gūt atbalstu, ieviešot sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu savā pašvaldībā, lūdzam aizpildīt šo anketu.

1. Vai Jūsu pašvaldībai ir bijis kāds sabiedrības līdzdalības veiksmes stāsts (piemēram, veiksmīga sabiedriskā apspriede, iedzīvotāju iesaiste reformas veikšanā), ar kuru Jūs lepojaties un būtu gatavi par to pastāstīt citām pašvaldībām?
1.1. Ja pirmajā jautājumā atbildējāt pozitīvi, izvēloties atbildi "jā", lūdzu īsi aprakstiet savā pašvaldībā īstenoto veiksmes stāstu?
Your answer
2. Vai Jūsu pašvaldība vēlētos 2019. vai 2020. gadā izmēģināt sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu (participatory budgeting), iesaistot sabiedrību pašvaldības attīstības budžeta veidošanā? *
3. Ja Jūsu pašvaldība vēlētos 2019. vai 2020. gadā izmēģināt līdzdalības budžetēšanu, vai Jums šim nolūkam būtu vajadzīgs domnīcas PROVIDUS atbalsts?
PROVIDUS var bez maksas dažām pašvaldībām piedāvāt palīdzību: a) līdzdalības budžetēšanas procedūru izstrādē; b) citu valstu pieredzes/ekspertu apkopošanā un izklāstā; c) interneta aptaujas rīka izveidē pašvaldības iedzīvotāju ideju iesniegšanai un balsošanai; d) nelielu autoratlīdzību nodrošināšanā tiem ekspertiem, kuri palīdzēs izvērtēt iedzīvotāju iesniegtās idejas.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Domnīca PROVIDUS. Report Abuse - Terms of Service