Soutěžní kvíz - Historická kuchyně našich předků
Nežijeme, abychom jedli, ale jíme, abychom žili – říká jedno staré přísloví. Protože expozice Milevského muzea musí být kvůli koronaviru i nadále uzavřeny, rozhodli jsme se připravit pro vás kvíz na téma: Historická kuchyně našich předků.

Pokud má někdo z vás jako svého koníčka listování starými kuchařskými knihami, občas se mu stane, že narazí na dnes už nepoužívaný výraz, který nám nic neříká. Čím hlouběji půjdete do historie, tím více neznámých a zapomenutých výrazů najdete. Napadlo nás tedy, že by nebylo od věci, zkusit, co ze starých kuchařských výrazů bychom dnes byli schopni rozluštit. A právě o tom je náš dnešní kvíz.

Některé velmi staré kuchařské výrazy jsou už dávno zapomenuté a dnešnímu čtenáři neznámé. V takovém případě se prostě zkuste spolehnout na svou intuici a pokuste se hádat.

Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří obdrží knihu z produkce Milevského muzea dle vlastního výběru. Správné odpovědi označte zde v online formuláři a na konec uveďte vaše jméno a kontaktní e-mail, případně telefonní číslo. Každá otázka má jen jednu správnou odpověď. Kvíz může každá osoba vyplnit pouze jednou. Odpovědi bez řádného vyplnění jména a kontaktu budou ze soutěže vyřazeny. Na vaše odpovědi se těšíme do 31. 5. 2021. Těšíme se na ně.

Přejeme vám příjemné luštění.

Kolektiv Milevského muzea
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy