Dantrolenowa mapa Polski - ankieta AnestezjoPodcastu
Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy,
post na naszym Facebooku, dotyczący fragmentu zaleceń European Malignant Hyperthermia Group 2020 sprowokował dyskusję, której efektem jest projekt stworzenia mapy dostępności dantrolenu w Polsce.

Wspomniane zalecenia precyzują ilość zapasów dantrolenu, które powinny znajdować się w szpitalu, aby możliwe było rozpoczęcie podawania wstępnego bolusa dantrolenu (2-2,5 mg/kg) w ciągu 5 minut od rozpoznania hipertermii złośliwej oraz by możliwe było podanie 2-2,5 mg/kg co 10 minut. Każdy szpital (lub inna jednostka stosująca leki potencjalnie wyzwalające hipertermię złośliwą) powinien posiadać 36 fiolek. Liczba ta zwiększa się do 48 fiolek, jeśli kolejne fiolki można uzyskać po minimum 30 minutach oraz 60 fiolek, jeśli czas ten przekracza 1 godzinę.

Sprawdźmy zatem jak realnie wygląda dostępność dantrolenu w naszym kraju. Zapraszamy was do wypełniania ankiety, która pomoże nam zapełnić (oby w jak największym stopniu) mapę. Mamy nadzieję, że mapa ta stanie się przydatnym narzędziem do redukcji tachykardii w przypadku wystąpienia u waszego pacjenta hipertermii złośliwej (czego oczywiście nikomu nie życzymy).

Mapa dostępna będzie na naszej stronie pod adresem: http://laryngoskop.eu/dantrolen/

Dziękujemy za udział w ankiecie i zapraszamy do kontaktu.

Stanisław Vander Zwaag staszek@anestezjopodcast.pl
Szymon Pełczyński szymon.pelczynski@gmail.com
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Podaj nazwę i adres szpitala w którym dostępny jest dantrolen
Ile fiolek dantrolenu dostępnych jest w tym miejscu?
Podaj numer telefonu (i inne dane kontaktowe) niezbędny do uzyskania dantrolenu z tego miejsca
Czy znasz jeszcze inne miejsca, w których znajdują się zapasy dantrolenu? Jeśli tak to podaj nazwę szpitala/jednostki oraz dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za wydanie dantrolenu (np. kierownik oddziału/apteki; nr telefonu; adres mailowy)
Czy chciałabyś/chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami co do dostępności dantrolenu w Polsce?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google.