מי מפחד ממחשבים
מחאמיד חוסאם
שם התלמיד *
Your answer
תעודת זהות *
Your answer
כיתה *
מי מפחד ממחשבים
קרא את הקטע שלפניך וענה על השאלות.
מי מפחד ממחשבים?
בעולם המודרני, המחשב תופס מקום חשוב בחיי היום יום של האנשים. כמעט בכל מקום ובכל תחום משתמשים במחשב. למשל בעבודה, בתקשורת, בקבלת מידע, בבילוי שעות הפנאי ובהשגת מידע. בעולם שלנו חיים שני סוגי אנשים: אלה שלא יודעים להשתמש במחשב ואלה שלא יכולים להבין איך אפשר לחיות בלי מחשב. בקרוב תישאר רק קבוצה אחת: אנשים שיודעים להשתמש במחשב.
בין האנשים שלא יודעים להשתמש במחשב יש קבוצה גדולה של מבוגרים שיש להם חשש מהמחשב. אנשים אלה לא הצליחו בכלל ללמוד להשתמש במחשב. הם מרגישים כמו אנשים ש"איחרו את הרכבת". כלומר, הם נבהלו מהמחשב או לא ניסו, ואולי הם ניסו ללמוד להשתמש במחשב ולא הצליחו. או יש כאלה, שניסו להשתמש במחשב, אבל לא השתמשו בו באופן קבוע מידי יום.
פרופסור למחשבים מסביר: האנשים שנולדו בתקופת המחשב הם כמו יְלִידִים (אנשים שנולדו במדינה שלהם) ויודעים את השפה של המדינה. ואילו אנשים שלמדו בגיל מאוחר להשתמש במחשב הם כמו "מְהַגְּרִים" ( אנשים שעברו לחיות במדינה אחרת) ולא יודעים היטב את השפה של המדינה החדשה, והם מביאים איתם הרגלים ובעיות של העולם הקודם שלהם. לאנשים אלה קשה להסתדר בעולם הממוחשב, כלומר בעולם שמשתמשים במחשבים.
איך אפשר לעזור לאנשים כאלה? את התשובה כבר אמרו חכמים: "כל אחד יכול", "אף פעם לא מאוחר", "אין דבר העומד בפני הרצון". לכן חשוב לא לוותר. אם רוצים ללמוד באמת, צריך להשקיע זמן, בעיקר בתירגול. המחשב בנוי בצורה ידידותית מאוד למי שמשתמש בו, כך שכל אדם שיודע לקרוא יכול ללמוד להשתמש במחשב.
אפשר ללמוד להשתמש במחשב בכמה דרכים: יש הרבה קורסים למחשבים גם למתחילים וגם למתקדמים. אפשר גם ללמוד עם אחד מבני המשפחה או החברים. וכן בעזרת ספרי לימוד, שמסבירים את כל הפעולות במחשב. אפשרות נוספת, ללמוד אצל מורה פרטי – זה יכול להיות סטודנט או צעיר או הבן של השכנים, שילמד את הבסיס ויעזור להתגבר על הפחד.
בעבודה עם המחשב אפשר לנסות, לטעות, לתקן ולשמור. כאשר לומדים את כל אלה לא מפחדים לנסות ללמוד עוד דברים חדשים. בהמשך מגלים את האפשרויות הרבות שהמחשב מציע. זוהי הנאה גדולה ללמוד שפה חדשה, כלי חדש שבעזרתו נפתחים עולמות חדשים הממלאים את שעות הפנאי.
השאלות:
1. בכל הקשור למחשבים, כמה סוגי אנשים יש, וכמה יישארו? *
10 points
2. מהו יחס המבוגרים למחשב? *
10 points
3. מושג ה"יְלִידִים" במחשבים, על פי הקטע, הם: *
10 points
4. לפי פסקה 6 הכותבת התכוונה: *
10 points
5. בפסקה 2 כתוב : "הם מרגישים כמו אנשים שאיחרו את הרכבת " בביטוי "איחרו את הרכבת" הכוונה היא: *
10 points
6. בפסקה 4 כתוב : " ... למי שמשתמש בו " - במילה "בו" מתכוונים ל: *
10 points
7. בפסקה 3 כתוב : " ואילו אנשים שלמדו בגיל מאוחר..." המילה "ואילו" היא מילה של : *
10 points
8. בפסקה 4 כתוב : "לכן חשוב לא לוותר." המילה "לכן" היא מילה של: *
10 points
9. מה תפקיד המירכאות בפסקה הרביעית? "כל אחד יכול", "אף פעם לא מאוחר", "אין דבר העומד בפני הרצון" . *
10 points
10. הבא מהפסקה השנייה מילה נרדפת למילה "פחד". *
10 points
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service