Kursy Tańców Swingowych 2021/2022
Zapraszamy na nowy sezon kursów tańców swingowych w naszym Studiu. Kursy prowadzimy w tradycyjnej formie na sali dostosowując się do aktualnych zaleceń epidemiologicznych. Nowy trymestr startuje już od 13 września 2021.

Wypełnij dokładnie Formularz, zwracając uwagę na adres e-mail. Nr telefonu służy nam wyłącznie do nagłych wypadków. Do każdego kursu wypełnij osobno formularz. Pamiętaj, że warunkiem wpisania na listę uczestników jest opłacenie Swingonamentu za kursy, które wybierzesz. Szczegóły dotyczące płatności otrzymasz w potwierdzeniu.

Nie musisz mieć pary zapisując się na techniki tańczone w parze. My parujemy i dbamy o równowagę, a tańczysz i tak ze wszystkimi, ponieważ obowiązują zmiany w parach.

Regulamin RODO W SWING CITY, którego akceptacja jest warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu, jest do przeczytania pod adresem: http://swingcity.pl/regulamin/. Znajduje się tam również krótki Regulamin Kursów.


COVID 19
---------------
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z warunkami prowadzenia naszych kursów w nowej rzeczywistości. Pamiętaj, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować 100% bezpieczeństwa i bierzesz w nich udział na własną odpowiedzialność. Staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa, oczywiście na miarę naszych możliwości. Jeśli czujesz obawy przed zarażeniem, skorzystaj z naszej opcji zajęć indywidualnych.

Nie wiemy jakie będą w przyszłości wytyczne epidemiologiczne, ale obecnie osoby zaszczepione nie wliczają się do żadnych limitów. Dlatego pytamy o to w formularzu, ale nie musisz odpowiadać.

Na zajęciach obowiązują zmiany w parach, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych. Ale w uzasadnionych przypadkach (zgłoszonych podczas rejestracji) możemy odstąpić od tej zasady. Dajcie nam znać!


KURSY DLA DZIECI
------------------------------
Obecnie nie mamy w harmonogramie zajęć dla dzieci.


KURSY OD PODSTAW
---------------------------------
Wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę ze Swingiem zapraszamy na grupę LINDY HOP OD PODSTAW.
- Lindy Hop w poniedziałki 16:50 - 18:00 (Start: 11 października)


KURSY DLA NASZYCH KURSANTEK I KURSANTÓW
--------------------------------------------------------------------------------
W trymestrze jesiennym przygotowaliśmy dla Was następujące zajęcia prowadzone na sali:
- Lindy Hop na 6 poziomach
- Authentic Jazz
- Step Amerykański na 2 poziomach
- Collegiate Shag Kontynuacja

Jeżeli tańczyłaś(eś) u nas wcześniej, zapoznaj się proszę z naszym opisem poziomów, a jeżeli masz wątpliwości czy dany kurs jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Jeżeli uznamy, że któraś grupa będzie dla Ciebie lepsza, damy Ci znać.


KAMRATY
Kontynuacja przygody dla osób, które miały styczność z Lindy Hop na warsztatach lub zajęciach i chcą zdobyć nową wiedzę. Tańczymy na kroku triple w rytmice na 6 i na 8, zaczynając od łączenia tych rytmik i bazowych figur w trzymaniu zamkniętym, a kończąc na podstawach budowy muzyki.

OJLE
Na ten poziom zapraszamy, jeżeli krok triple nie jest Ci obcy i umiesz odróżnić sendout od swingoutu, a nawet połączyć jedno z z drugim w swoim tańcu. Z drugiej strony nie umieszczasz jeszcze tego tańca w muzyce, triple i rock stepy mają wiele tajemnic, a połączenie nadal kojarzy Ci się rozmową telefoniczną. Kontynuacja poziomu Kamraty.

HUNCWOTY
Znasz nie tylko kroki triple i rockstep, ale też kilka innych. Śmigasz swingouty jeden za drugim, przeplatasz wariacjami na tuck turnie i pamiętasz, żeby akcentować frazy. Na warsztatach bywasz, potańcówki to Twój drugi dom. Z drugiej strony synkopa brzmi jak nazwa choroby, kick ball change nie zawsze wychodzi, a muzyka nadal nie chce dopasować się do tańca. Kontynuacja poziomu Ojle.

MAJSTRY
Nie łatwo Ci zaimponować, bo Lindy Hop już znasz. Triple, groovy czy kick stepy tańczysz po przebudzeniu w środku nocy. Na imprezach, warsztatach i festiwalach czujesz się jak w domu. Kontynuacja poziomu Huncwoty.

HAZOKI
Wyższego poziomu u nas nie ma. Jest równoległy czyli Szmaterloki, ale o nich za chwilę. Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym poprowadzą go Natalia i Bartek Łasisz, którzy skupią się w tym miejscu na technice. Rozbierzecie taniec na części pierwsze, popatrzycie jak działa i dlaczego, a potem złożycie go w całość.

SZMATERLOKI
Kiedyś nasz poziom dla najbardziej zaawansowanych osób, obecnie jeden z dwóch (obok Hazoków). Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym z Kasią Rupiewicz i Mateuszem Wolskim będziecie pracować muzyką i jej różnorodnym tempem.


Nie mamy obecnie w ofercie kursów online.


OPISY TAŃCÓW
-------------------------

LINDY HOP
Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

CHARLESTON SOLO
Solowy taniec do muzyki swingowej pochodzący z lat'20 ubiegłego wieku. Pełen jest zarówno eleganckich ruchów, jak i energetycznych wykopów. Tańczony do różnego tempa - od średniego do bardzo szybkiego. Charleston to klasyka tańców swingowych i stał się podstawą wielu innych tańców.

COLLEGIATE SHAG
Taniec w parach do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), bardzo energetyczny i wymagający fizycznie. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie.

ZAJĘCIA DLA DZIECI
Zajęcia będą się składały z ogólnotanecznej rozgrzewki, po której pobawimy się tańcem. Dosłownie i w przenośni. Dzięki formie zabawy dzieci poznają tajniki tańca swingowego, który bazuje na naturalnym ruchu ciała i kreatywności. Przy tej okazji rozwiną swoją wrażliwość muzyczną przy muzyce jazzowej, zadbają o prawidłową postawę ciała i spożytkują drzemiącą w nich energię.


KONTAKT
----------------
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.kursy@gmail.com). Dodatkowe informacje znajdziecie również na naszej stronie internetowej w zakładce Kursy.
Email *
KURSY OD PODSTAW - HARMONOGRAM
Nazwisko i Imię *
Adres e-mail (prosimy, sprawdź dokładnie): *
Numer telefonu: *
Nazwisko i Imię Partnera/ki (jeśli nie masz, wpisz 'BRAK', poszukamy kogoś) *
Zapisuję moje dziecko na następujące zajęcia taneczno-ruchowe:
Clear selection
Zapisuję się na następujący kurs OD PODSTAW prowadzony na sali:
Clear selection
Zapisuję się na następujący kurs DLA TAŃCZĄCYCH prowadzony na sali:
Clear selection
Czy jesteś zaszczepiona/zaszczepiony przeciw COVID-19? *
Chcę otrzymywać newsletter i być na bieżąco: *
Akceptuję: regulamin "RODO w Swing City", zagrożenie związane z udziałem w zajęciach tanecznych i zastosuję się do bieżących wytycznych Studia dotyczących organizacji kursu i udziału w nim: *
Ewentualne uwagi/pytania oraz krótki opis historii tanecznej (dotyczy osób kontynuujących naukę w naszym Studiu):
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy