Zgłoszenie: Muzea prywatne i społeczne. Federacja (2024). Niechorze, 20-22/05
"Współcześnie nie da się odnieść sukcesu, działając w pojedynkę. Nie oznacza to jednak, że sam fakt współpracy decyduje o powodzeniu".

Zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu seminariów i szkoleń dla muzealników, kolekcjonerów, zbieraczy, pasjonatów, znawców, właścicieli, organizatorów, pracowników i współpracowników muzeów prywatnych i społecznych, galerii, archiwów, ośrodków kultury, bibliotek, oddolnych inicjatyw i organizacji pozarządowych, zainteresowanych współpracą, współdziałaniem i rozwiązywaniem problemów muzealniczego środowiska.

TEMAT:
SZLAKIEM DOBRYCH PRAKTYK – MUZEA SPOŁECZNE I ROZWÓJ REGIONÓW

TERMINY I MIEJSCA:

# NIECHORZE 20-22 maja 2024 (poniedziałek - wtorek - środa)

ZAPEWNIAMY: wyżywienie, nocleg, materiały seminaryjne i mnóstwo ciekawy rozmów

ZGŁOSZENIA: Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać do 15 kwietnia 2024

zgłoszenie online: https://tiny.pl/dm1js
zgłoszenie e-mail: ariari@ariari.org

Zapraszamy!
Fundacja Ari Ari

***
Informacje www:  ariari.org/male-muzea-federacja-2/

Informacje grupa Małe Muzea. Federacja w Facebooku: https://www.facebook.com/groups/malemuzeafederacja

***
Program ma na celu zorganizowania stałej struktury rzecznictwa i monitorującej dla poprawy i zmian prawa, praktyki i warunków działania organizatorów i twórców prywatnych, społecznych, niepublicznych i nieformalnych muzeów, kolekcji, galerii, archiwów. Proponujemy debaty oraz szkolenia, podczas których uczestnicy będą wspólnie opracowywać pomysły skutecznego promowania i finansowania kulturalnej działalności.

KŁOPOTY Z PRAWEM: Jak muzea prywatne, społeczne, niepubliczne, kolekcjonerzy, archiwiści i dokumentaliści mogą zabiegać o równe prawa? Jak tworzyć dobre, sprawiedliwe rozwiązania prawne dla prywatnych muzealników i kolekcjonerów? Jak działać legalnie i zgodnie z prawem? Jak działać na rzecz równego dostępu do finansowania?

FEDERACJA: MUZEA PRYWATNE I KOLEKCJONERZY: Czy warto stowarzyszać się i wspólnie działać? Federacja muzealników prywatnych i kolekcjonerów? Jak działać skutecznie, pozyskiwać finansowanie i zasoby? Jak współpracować z otoczeniem, administracją i konkurencją?

DOSTĘPNE MUZEUM: Jak udostępniać muzeum, kolekcje, zasoby materialne i niematerialne? Jak projektować działanie, przestrzeń, kolekcję, aby dostarczały wszystkim większych korzyści? Czy możliwe jest udostępnianie uniwersalne – muzeum dla wszystkich?

DIAGNOZA PROBLEMÓW: Rozmawiajmy i dyskutujmy! Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy i jak prowadzimy swoje muzea, kolekcje, działania? Co i jak możemy efektywnie zmienić i poprawić w swoim muzeum, działaniu i pracy?


Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy