Öğrencilerimizden Proje Okullarına Sorular
Öğrencilerimiz okul tercihlerini yaparken okulların özelliklerini, olanaklarını, onlara verebileceği artı değerleri tanımalarını ve tercihlerini bunlara göre yapmalarını bekliyoruz. Sınavla öğrenci alan yedi okulumuz hakkında sormak istediğiniz tüm soruları 27 Mayıs 2020 tarihine kadar yazınız.

BİR OKUL, BİR BAKIŞ : İlimizde sınav ile öğrenci alan yedi tane ortaöğretim kurumumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin okul seçimlerini yaparken kendi özelliklerini tanımaları okul ile uyum sağlaya bilmeleri çok önemlidir. Seçimler hayatımıza yön veren donelerdir. Okulumuzu seçerken hem kendimizi hem de okulu iyi tanımalıyız. Okulun bize verebileceği okul kültürünün neler olduğunun önemi bizim okula devam etmemiz ve bağlanmamızı da sağlamaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin seçecekleri okulların kendilerine katacağı değerleri sunacağı olanakları bilmeleri önem arz etmektedir. Bu proje ile LGS dahilinde öğrenci alacak eğitim kurumlarımızın tanıtımlarının okul yöneticileri ve rehberlik servisleri tarafından video konferans şeklinde bir moderatör eşliğinde yapılması planlanmıştır. Çalışmaya başlanmadan önce öğrencilerimizden genel manada okullar ile ilgili sorular alınarak programın içeriği oluşturulacaktır.

İlimizde 2020-2021 Eğitim öğretim yılında sınav ile öğrenci alacak yedi okulumuz bulunmaktadır.
Bu okullarımız;
1- Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi (Proje Okulu) - 120
2- Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Proje Okulu) - 120
3- Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - 60
4- Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi - 150
5- Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi -150
6- Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi -170
7- Kaman Fen Lisesi - 120
Okullarımızın vizyonu misyonu okul kültürü olanakları öğrencilerimiz tarafından merak edilmekte okul seçimlerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle okullarımızın daha iyi anlaşılması için hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin bilgilendirilmesi önem arz etmektedir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, bir moderatör eşliğinde video konferans yöntemi ile okulların yönetici ve rehberlik servislerine yöneltilecek sorular ile aydınlatılacaklardır.
Adı ve Soyadı
SORUNUZU YAZIN *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy