Zapisy na szkolenie obligatoryjne dla uczestników konkursu BMK 2019-2021
SZKOLENIE OBLIGATORYJNE DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU BARDZO MŁODA KULTURA 2020 - POMORSKIE

WARUNKI:
Szkolenie skierowane jest do osób, które będą ubiegać się o dofinansowanie swoich działań w konkursie „BARDZO MŁODA KULTURA 2020 - POMORSKIE”. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest poprawne wypełnienie formularza rejestracyjnego w terminie od 3 lutego 2020 roku. W szkoleniu z danej organizacji / instytucji może brać udział tylko jedna osoba.

TERMINY REKRUTACJI:
Prowadzimy zapisy na drugi (28-29.02.2020) i trzeci termin (13-14.03.2020).
do 21 lutego na drugi termin szkolenia (28-29.02.2020) – AKTUALIZACJA z dnia 20 lutego. Przykro nam nie ma już wolnych miejsc na ten termin. Przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową!
do 6 marca na trzeci termin szkolenia (13-14.03.2020) – AKTUALIZACJA z dnia 19 lutego. Przykro nam nie ma już wolnych miejsc na ten termin. Przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową!
* w przypadku wolnych miejsc rekrutacja będzie prowadzona do dnia rozpoczęcia danego szkolenia

WYNIKI REKRUTACJI:
O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje wartość merytoryczna odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu oraz kolejność zgłoszeń.

TERMINY WARSZTATÓW (do wybrania jeden):
1 termin: szkolenie stacjonarne, 12-13.02.2020 UWAGA: Pierwszy termin szkolenia (12-13.02.2020) został odwołany!
2 termin: szkolenie stacjonarne, 28-29.02.2020
3 termin: szkolenie stacjonarne, 13-14.03.2020

MIEJSCE:
2 termin: Ośrodek Szkoleniowy Studium w Sobieszewie, ul. Wiosłowa 61 80-690 Gdańsk
3 termin: Ośrodek Szkoleniowy Studium w Sobieszewie, ul. Wiosłowa 61 80-690 Gdańsk

DOJAZD:

2-3 termin:
Aby dojechać do Ośrodka Szkoleniowego Studium w Sobieszewie (samochodem), należy kierować się do miejscowości Przejazdowo, znajdującej się na krajowej trasie nr 7. W miejscowości Przejazdowo należy udać się w kierunku Sobieszewa i Świbna. Po przejechaniu mostu pontonowego w Sobieszewie, należy skręcić w prawo. Kierując się ul. Turystyczną, następnie wzdłuż ul. Mieczysława Buguckiego, aż do zjazdu po lewej stronie w ul. Węgorzową. Na skrzyżowaniu należy skręcić w prawo w ul. Wiosłową, ośrodek znajduje się po lewej stronie ok. 50 m od skrzyżowania.

Aby dojechać do Ośrodka Szkoleniowego Studium w Sobieszewie można skorzystać z autobusu linii 112 do przystanku Węgorzowa. Czas przejazdu z Dworca Głównego w Gdańsku to ok. 46 minut). Wysiadając na przystanku Węgorzowa należy skierować się w lewo, w stronę ulicy Wiosłowej.Ośrodek znajduje się ok. 140 metrów od przystanku autobusowego.

GODZINY SZKOLENIA:
I dzień 12.00-19.00 (15.00-16.00 obiad)
II dzień 9.00-15.00 (obiad na końcu)

KOSZT:
Warsztaty są dla uczestników bezpłatne. Organizator zapewnia wyżywienie, nocleg w pokojach 2, 3 i 4-osobowych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.

OSADNICY, CZYLI ANIMATOR NA TROPIE PROJEKTU KULTUROWO – EDUKACYJNEGO

W trakcie dwudniowego szkolenia krok po kroku poznamy drogę pracy animatora oraz metodykę tworzenia projektów kulturowo-edukacyjnych. Dowiemy się jak wygląda „doskonały” projekt, czyli co powinien w sobie zawierać. Spróbujemy wspólnie przeformułować pomysły na opisy projektowe pracując w grupach i indywidualnie. Z bliska przyjrzymy się własnym, środowiskowym oraz instytucjonalnym potencjałom, pomyślimy jak zaangażować innych do działania i jak te działania przełożyć na czas i finanse.
Warsztat ma na celu przyjrzenie się ścieżce opracowywania projektu z bliska i z wielu perspektyw – zarówno autorów, jak i jego odbiorców. Będzie kształtował umiejętność tworzenia (pisania projektu) oraz lustrowania (diagnozowania społecznego), a także motywował do wspólnego działania na rzecz społeczności lokalnej.


PROGRAM:
1. JA – MOJE ŚRODOWISKO – OTOCZENIE = ZASOBY (w „wielości i różnorodności” siła)
2. CZEGO POTRZEBA W OSADZIE, BY LUDZIE CHĘTNIE W NIEJ MIESZKALI? (co mamy, a czego nie mamy, czyli DIAGNOZA)
3. KTO POTRZEBUJE WSPARCIA? (co to jest GRUPA DOCELOWA i kto jest odbiorcą naszych działań)
4. JAKIE ZMIANY CHCEMY WPROWADZIĆ? (po co nam CELE i dlaczego bez nich się nie da!)
5. JAK CHCEMY OSIĄGNĄĆ ZMIANY? (nasze DZIAŁANIA i jeszcze raz działania - twórcza burza mózgów)
6. PO CZYM POZNAMY, ŻE OSIĄGNĘLIŚMY TO, CO ZAŁOŻYLIŚMY? (a na końcu - nasze REZULTATY)
7. ILE POTRZEBUJEMY NA TO CZASU? (sztuka skutecznego planowania, czyli HARMONOGRAM)
8. JAK Z GŁOWĄ WYDAĆ PIENIĄDZE? (każda złotówka się liczy - planujemy BUDŻET)
9. PODSUMOWANIE EFEKTÓW, CZYLI ZAPROSZENIE DO ROZWOJU (jeśli będziemy chcieli zrobić to ponownie przyda nam się EWALUACJA)

PROWADZĄCE:
Anna Łebek-Obrycka
Animatorka, edukatorka, trenerka. Od kilkunastu lat związana z sektorem pozarządowym oraz sektorem kultury (m.in. na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Ornecie). Współtworzy Spółdzielnię Socjalną IDEA oraz Pracownię 3 Pokoje. W swojej pracy transferuje (i wdraża) do Elbląga oraz okolic nowatorskie dobre praktyki m.in. model rozwoju miejscowości tematycznej, ideę domów sąsiedzkich, model tworzenia kultury poprzez partycypację społeczną. Tworzy i realizuje autorskie programy szkoleniowe dla nauczycieli, opiekunów świetlic, instruktorów, animatorów, a także inicjatywy edukacyjno-kulturalne we współpracy z mieszkańcami, miłośnikami, niezawodowymi oraz zawodowymi artystami, m.in. rodzinne akcje artystyczne „Rozbójnicy na ulicy”. Na co dzień pracuje z ludźmi, dla ludzi i na ich rzecz, jak na animatorkę społeczno-kulturową przystało. Jest stypendystką programu TVP „Dolina Kreatywna” w dziedzinie animacji kultury, zdobywczynią nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie nauki i edukacji „Laur najlepszym z najlepszych” oraz nagrody Prezydenta Miasta Elbląga „Kreator Kultury 2019”.

Małgorzata Woźna – certyfikowana trenerka (Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych), animatorka (Szkoła Animatorów Społecznych, członkini Stowarzyszenia Forum Animatorów Społecznych) i coach (a niebawem psycholog, Uniwersytet SWPS). Właścicielka firmy Spotkania (http://naspotkaniach.pl/) Od 12 lat wspiera w rozwoju organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Zgodnie z zasadą „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” współtwórczyni i współrealizatorka projektów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Ulubiona część pracy? Realizacja marzeń, czyli kreowanie wizji, planowanie działań, łączenie potencjałów, a wszystko to w oparciu o partnerskie relacje.


PRZEJDŹ DO FORMULARZA I WYPEŁNIJ GO
Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy