Tanec 5Rytmov® - Sweat - priestor pre stretnutia SARA, Vinosady, Pezinská 29

"Ak necháte svoje srdcia aby sa pohli a otvorili prichádzajúcemu riziku a dobrodružstvám citov a necháte to plynúť až do ukončenia tohoto procesu, zmeníte sa. Slzy sa zmenia na úsmevy a hnev sa premení na pochopenie a prijatie."
~ Gabrielle Roth

Tanec 5Rytmov ( 5 Rhythms®je dynamická meditácia pohybom, vytvorená americkou tanečnicou, terapeutkou, charizmatickou šamankou Gabrielle Roth (1941-2012)
5Rytmov® je filozofia, pohľad na svet a umenie v pohybe vytvorená Gabriellou Roth a praktikovaná desaťtisícmi tanečníkov na celom svete. Je to dynamická pohybová prax zakorenená v princípe, že ak dostaneš dušu do pohybu, začne sa sama uzdravovať. Pohyb je oboje – liek aj metafora, ktoré sa ku nám dostávajú ponad všetky jazyky, kultúry a vekové skupiny, aby premenili utrpenie na umenie, umenie na uvedomenie a uvedomenie na akciu. Kdekoľvek tancujeme 5Rytmov, vznikne komunita narodená pre tanec, potenie sa, zmenu a podporu , ktorá poskytne bezpečný priestor pre každého z nás aby sme mohli zatriasť tým čo drží naše ego a prebudiť štavnaté, nepredvídateĺné, fascinujúce, na hrane sa pohybujúce, hviezdne časti nášho ja, ktoré si zaslúžia byť slobodné. Kreativita. Spojenie. Komunita

........


Srdečne Vás pozývam na tanec 5Rytmov v novovzniknutom priestore pre stretnutia SARA, ktorý vybudovali Terezka Ruth a Martin Dušenka vo Vinosadoch. Som veľmi vďačná za túto možnosť. Je to v mojom domovskom regióne a medzi moje sny doteraz patrilo začať s tancom 5Rytmov aj tu. Sny sa plnia zvláštnym spôsobom, keď nechávame veci plynúť. Moje stretnutie a zoznámenie s Terezkou Ruth bolo tak "náhodné" ako sa to ani len nedá vymyslieť a naša dohoda o usporiadaní 5Rytmov u nich tiež vznikla za pár minút.
SARA ponúka pocit domova, pohody aj pohodlie pre tanec. 5Rytmov sa tu už usadilo pravidelne, tancujeme každý štvrtok.

V súčasnosti ponúkam aj možnosť pripojenia sa online. Ak sa prihlásite online, pošlem Vám link na ZOOm. Ak sa prihlásite neskôr ako do 16.00 v dni tancovania, neviem Vám zaručiť, že Vám link pošlem.
​ ...miesto kde tancujeme - SARA, priestor pre stretnutia, Pezinská 29, Vinosady
info o priestore SARA tu: https://www.facebook.com/groups/990416801401268
Ak prídete autom smerom od Pezinku, zastavíte hneď pri tabuli "Vinosady" na začiatku dediny, je tam aj predajca zeleniny a ovocia. V trávnatej uličke napravo si nájdete miesto na parkovanie. Centrum SARA je kúsoček ďalej, na pravej strane. Prosím neparkujte pred domom. Vstup 20 min pred začiatkom, 20 minút po začiatku bude brána zatvorená a dovnútra sa už nedostanete. Autobusová zastávka je trochu ďalej, prejdete sa späť na začiatok dediny VInosady.
Tancujeme pri dodržani potrebných preventivnych zdravotných opatrení. Ak máte horúčku, bolesť hlavy, tela či nádchu alebo kašeľ, ostante prosím doma a láskavo uvoľnite Vaše miesto pre iněho tanečníka
....................
Niekoľko rád a tipov ak tancujete doma
Pripojte sa 5 - 10 minút pred začiatkom. Pripojenie na Zoom je jednoduché, je však dobré prípojiť sa načas. Vstup končí 15 minút po začatí tancovania.
Pripojiť sa môžete z mobilu, počítača, laptopu cez bluetooth alebo pomocou kábla. Určite pomôže, ak si pripojíte kvalitnejší reproduktor.
Hudba je vibrácia. Doslovne. Zvuk vibruje vzduchom a nielenže počujeme hudbu, ale ju aj cítime. S lepšími reproduktormi bude celý Váš zážitok silnejší. Vrelo odporúčam zapnúť video v prenose, nie je to však povinné. Mikrofóny majte prosím počas tancovania vypnuté, zapnite ich iba počas zdieľania. Na obrazovke Zoomu budeme môcť vidieť všetkých ľudí, ktorí tancujú súčasne. Budete nielen vedieť, ale tiež uvidíte, že netancujete sami. Budeme tancovať ako komunita.​

Časový priebeh :
prihlasovanie 18.15 - 18.30
začiatok 18.30.: zdieľanie hybridnou formou, tanečníci na parkete a tí pripojení online
Tancujeme naživo dve hodiny, ak to s nami vydržíte online, na konci tancovania ešte máme zdieľanie.
Dáme si chvíľu času na to, aby sme sa navzájom počúvali, aby sme zdieľali ako prijímame zmenenú vnútornú aj vonkajšiu situáciu.
......


Vítané sú všetky vekové kategórie, nováčikovia, ľudia bez predchádzajúcich tanečných skúseností aj skúsení tanečníci. Zíde sa viac vrstiev ľahkého odevu na tancovanie a vhod príde aj fľaša s vodou. Pri tomto tanci sa môžeme aj riadne zapotiť, vlastný uterák bude v takej chvíli užitočný.. Tancujeme naboso, prípadne v ľahkej tanečnej obuvi. Príspevok - 10 €, zľava pre ľudí na rodičovskej, študentov a dôchodcov a tých čo prišli prvý krát na 5Rtymov - 8€,
info o akciách 5Rytmov na Slovensku:
www.trizi.net
​ ...
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Registrácia/ Registration
Sweat - 9.12, 2021 - 18..30 - 20.30
Name *
telefónne číslo/ phone *
*
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy