CeBaM webinar | 25 marca 2021 | prof. Izabela Wagner-Saffray (Collegium Civitas/Institute Convergence Migration): Klub filmowy w obozie - o rekonstrukcji godności uchodźców.
Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na webinar migracyjny, podczas którego prof. Izabela Wagner-Saffray (Collegium Civitas/Institute Convergence Migration) przedstawi referat "Klub filmowy w obozie - o rekonstrukcji godności uchodźców".

Data:
czwartek 25.03.2021, godz: 10:00-11:30 (CET), online
Szczegóły dotyczące logowania na spotkanie zostaną wysłane przed webinarem.


Klub filmowy w obozie - o rekonstrukcji godności uchodźców.

Jednym z elementów badania etnograficznego były regularne (dwa razy w tygodniu) popołudnia filmowe organizowane przez badaczkę w obozie dla uchodźców w południowych Włoszech. Program trzygodzinnych seansów dyskusyjnych "klubu filmowego" (nazwa nadana przez administrację obozu) obejmował wspólne oglądanie uprzednio wybranych przez mieszkańców obozu filmu, a następnie dyskusja nad nim. Webinar jest poświęcony procesowi odzyskiwania godności przez uczestników klubu w wyniku uczestniczenia w spotkaniach. Zarówno rola wybranych filmów (ich przekaz), jak i dyskusji po projekcji (relacja z prowadzącą) wskazują na "integracyjny" potencjał tego typu zajęć. Badanie wskazuje równocześnie na decydującą rolę złożonego kontekstu życia uchodźców (warunki w obozie, jak i kontekst prawny uczestników badania). Jest to opowieść o wyjątkowym doświadczeniu, które pomimo sukcesu, zakończyło się porażką.


Izabela Wagner-Saffray - socjolożka, profesor uczelniany w Instytucie Socjologii Collegium Civitas, badaczka (fellow) w Institute Convergence Migration w Paryżu, a także badaczka (associate researcher) w laboratorium DynamE – Dynamiques Européennes (L’UMR7367), działającym w ramach CNRS (Centre National de Recherche Scientifique) i Uniwersytetu w Strasburgu.
Email address *
Imię i nazwisko *
Instytucja *
Czy chciałabyś/chciałabyś otrzymywać zaproszenia na kolejne wydarzenia organizowane przez Centrum Badań Migracyjnych UAM? *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy