Rozhodovací činnost soudů aneb "Kam směřuje rodina v současné zrychlené době"
Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku na téma Rozhodovací činnost soudů ve věcech péče o nezletilé děti aneb „Kam směřuje rodina v současné zrychlené době“


Přednášející: Mgr. Jana Lorencová, okresní soud Brno-venkov

Termín: čtvrtek 17. 10. 2019 od 14.00 do 15.30 h

Místo konání: Komenského nám. 2, posluchárna č. 300 (3. podlaží naproti schodiště)

Počet účastníků: maximálně 60 osob

Anotace:
V první části se přednáška zaměří na základní hodnoty rodiny v současné zrychlené době. Vzhledem k tomu, že v životě dětí sehrávají velmi důležitou a významnou roli také prarodiče, bude závěr první části věnován prarodičům. Zároveň budou vždy uvedeny modelové příklady rozhodovací praxe obecných soudů (včetně bude zmíněna právní úprava).

Ve druhé části přednášky bude nastíněno, proč soudy začaly aplikovat tzv. Cochemskou praxi. Bude blíže rozvedeno, co vlastně Cochemská praxe neboli interdisciplinární spolupráce znamená, a jaké jsou první výsledky.

Třetí část přednášky se zaměří na aktuální judikaturu Ústavního soudu a Evropského soudu pro lidská práva, jež se zabývá problematikou rodiny.


Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo.
Příjmení *
Your answer
Jméno *
Your answer
Titul
Your answer
Datum narození *
Your answer
Bydliště(ulice, číslo popisné, město, PSČ) *
Your answer
Telefon *
Your answer
E-mail *
Your answer
Vzdělání *
Posluchač U3V *
Posluchačem U3V MU je osoba, která ve stávajícím akademickém roce 2018/2019 navštěvuje některý z dlouhodobých kurzů (Všeobecně zaměřený kurz, Kulturní dědictví a památková péče na Moravě, kurz v Moravském zemském muzeu, kurz Umění, objednavatelé a umělecký styl v dějinách nebo Kurz pro absolventy).
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service