Лист на підтримку кандидата на посаду Голови Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті Андрія Юраша
Президенту України Зеленському В.О.,
Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.,
Міністру культури, молоді та спорту України Бородянському В.В.


Шановні Володимиру Олександровичу,
Олексію Валерійовичу,
Володимире Володимировичу!

Україна по праву пишається високим рівнем релігійної свободи і злагодою між людьми різного етнічного походження. Упродовж кількох років наша держава протистоїть буквально щоденним намаганням розіграти релігійну карту у війні проти України, підірвати міжнаціональний мир і громадянський спокій всередині країни. Тому таке велике значення громадськість, релігійне і експертне середовище, представники національних товариств і об’єднань приділяють особистості, яка очолить Державну службу з питань етнополітики і свободи совісті. І далеко не випадковою є кампанія, яку здійняли у цьому зв’язку сили й окремі персонажі, котрі мріють про запровадження в Україні російської моделі придушення свободи совісті з її заборонами на все, що не є Московським патріархатом, з посадками місіонерів і тортурами представників релігійних меншин, з жорстокою дискримінацією меншин національних.
Ми не можемо допустити перетворення релігії та етнічної множинності на знаряддя дезінтеграції українського суспільства, на інструмент, за допомогою якого нищитимуться єдність громадян країни та її авторитет на міжнародній арені. Ми переконані, що очолити Державну службу з питань етнополітики і свободи совісті має високий професіонал, який не просто засвідчив глибокі знання у сфері державно-церковних відносин і етнополітики, але й продемонстрував здатність бути ефективним медіатором у цій галузі, розв’язувати насправді складні проблеми, які тут виникають; виявив вміння гідно і послідовно відстоювати інтереси України на міжнародних майданчиках, користується справедливим авторитетом у релігійному середовищі, серед національних об’єднань країни, а також в міжнародних організаціях, які обстоюють свободу совісті і права національних меншин. Ми також переконані, що особою, яка відповідає всім цим критеріям і тим величезним викликам, які стоять перед країною у сфері етнополітики і свободи совісті є Андрій Юраш, чиї об’єктивні досягнення на посаді директора Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури, молоді і спорту є незаперечними і направду вагомими. Це підтвердив і конкурс на посаду Голови Держслужби з питань етнополітики і свободи совісті: А.В.Юраш виявився найкращим серед усіх 18 претендентів за всіма без винятку показниками і на всіх конкурсних етапах. Тим більш незрозумілим є рішення Конкурсної комісії оголосити, що фактичний переможець Конкурсу не набрав достатньої кількості балів і зірвати, по суті справи, конкурс.
За іронією долі, недостатній бал, як було оголошено після співбесіди, виявився за показником «досягнуті результати». Ми авторитетно заявляємо і готові витримати з цього питання дискусію будь-якої складності і тривалості, що саме за цим показником А.Юраш заслуговує найвищої з усіх можливих оцінок. Вважаємо, що не тільки фахівцям, але і просто тверезомислячим громадянам України важко, як мінімум, погодитися з низькою оцінкою досягнутих результатів державного службовця, який знаходився в центрі і на вістрі безпосередньої реалізації державної політики у сфері етнополітики та свободи совісті, результатом якої, попри безпрецедентні руйнівні зусилля Російської держави, стало безсумнівне покращення міжнародних рейтингів релігійної свободи України – воюючої країни, визнання церковної Незалежності і зняття тавра «безблагодатних розкольників» з мільйонів наших співгромадян, зміцнення, знов таки, попри безкінечні і задокументовані правоохоронними органами провокації, міжнаціонального порозуміння, реалізація всіх тих запитів, які роками (!) ставили перед владою Церкви і релігійні організації України і які тільки зараз нарешті вирішені.
Тому закликаємо вас ухвалити зважене державницьке рішення з цього питання, а Національне агентство з питань державної служби скасувати необ’єктивні результати співбесіди і призначити А.В.Юраша Головою Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті.
ПІБ *
Your answer
Професія *
Your answer
Я погоджуюся з обробкою моїх персональних даних *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy