Prihláška na školenie ako programovať mikropočítač BBC micro:bit pre učiteľov informatiky v Seredi - január 2019
**Termín školenia sa z organizačných dôvodov presunul na utorok 15.1.2019**

Školenie sa bude konať dňa 15.1.2019 od 14.00 do 16.30 v priestoroch Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi.

Akcia je organizovaná Gymnáziom Vojtecha Mihálika v Seredi v spolupráci s občianskym združením SPy v rámci projektu Učíme s Hardvérom a je určená pre učiteľov informatiky na základných a stredných školách.

Na micro:bit workshope si predstavíme edukačnú dosku BBC Micro:bit, vývojové prostredia pre toto zariadenie a niekoľko príkladov praktických hardvérových zadaní. Zariadenia navrhli vo Veľkej Británií a vďaka ich jednoduchosti a špecifickému dizajnu pre vzdelávacie účely sú veľmi obľúbené v školách v zahraničí. Vyskúšame si prácu v online prostredí, v ktorom vieme programovať micro:bit bez nutnosti inštalácie softvéru na počítači a následne prejdeme do prostredia “Mu”, ktoré je využiteľné nie len pre Micro:bit, ale aj ako alternatíva k IDLE. Programovať budeme pomocou Blockly a MicroPythonu.

Na workshope začneme jednoduchšími úlohami, ktoré využívajú len vbudované senzory zariadenia a následne prejdeme k pripájaniu externých súčiastok, vďaka ktorým je možné vytvárať väčšie projekty s presahmi do iných predmetov ako napríklad fyzika, biológia alebo výtvarná výchova. Príkladmi takýchto projektov môže byť automatizovaný kvetináč, vlastná meteostanica či domáci bezpečnostný alarm.

Lektorom bude Marek Mansell, podpredseda občianskeho združenia SPy, ktoré každoročne organizuje medzinárodnú konfereciu PyCon v Bratislave, a projektový manažér iniciatívy Učíme s Hardvérom. Tá sa usiluje spraviť hodiny informatiky na základných a stredných školách zaujímavejšími, a to pomocou programovania hardvéru a medzipredmetových projektov so zariadením BBC micro:bit. Dôležitou súčasťou tohto projektu je spolupráca s učiteľmi, preklad a tvorba vzdelávacích materiálov šírenými pod otvorenými licenciami a výskum v oblasti didaktiky informatiky. Marek v súčasnosti študuje odbor Internetové technológie na FIIT STU a leadership v Nexteria Leadership Academy. V minulosti taktiež pracoval ako hardvérový vývojár.

Viac info o projekte -> http://ucimeshardverom.sk/
EduSummit pre učiteľov informatiky (marec 2019) -> https://2019.pycon.sk/sk/edusummit.html

Email address *
Meno *
Your answer
Na ktorej škole učíte? *
Your answer
Aké triedy učíte a aké s nimi preberáte učivo? *
Your answer
Zaujímam sa o *
Required
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of SPy o.z.. Report Abuse - Terms of Service