Eneagramos susitikimų skaidrės
Pažymėkite Jus dominančias temas, kurių skaidres norite įsigyti.
Jos bus atsiųstos nurodytu el.paštu PDF formatu.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Vardas Pavardė *
Telefono Nr. *
Mityba

Maistas žmonėms ir būtinybė, ir malonumas, ir neretai prakeiksmas. Mitybos įpročiai neabejotinai prisideda prie mūsų sveikatos, fizinės buklės ir energijos kiekio. Tad vos tik sušlubuoja kuri sritis, puolame koreguoti ar bent kaltinti maistą.

Sparnai

Bendraudami su kitais mes neišvengiamai užsidedame tam tikras kaukes. Kažkas norime būti mielesni, kažkas ryžtingesni ar sąmojingesni.  O kai kurias tikrąsias savybes ir poreikius nuslepiame, nes kažkada įtikėjome, kad jie netinkami.

Taro

Taro kortos vis dar turi mistiškumo šydą, kuris vienus vilioja, kitus atstumia. Bet jos vis labiau atranda savo vietą psichologijoje. Taro kortos leidžia žmogui per simbolius pamatyti save. Jose perteikti būties dėsniai, kurie primena apie visatoje esančią tvarką, parodo priežasties ir pasekmės seką.  

Tritipai

Tritipų temą vertinama kiek kontraversiškai. Nei vienas Eneagramos mokytojas neabejoja žmogaus gebėjimu ir nuolatiniu visų trijų intelekto centrų naudojimu, vistik gylis, dažnis ir netgi pavadinimai įneša šiokios tokios sumaišties.

Vertybės

Asmeninių vertybių išsigryninimas yra pilnaverčio gyvenimo pagrindas. Ignoruodami, o dažniausiai net nesuvokdami kas išties svarbu mūsų gyvenime, plaukiame pasroviui, pasiduodame kitų įtakai, susikuriame aplinką, kuri mūsų nedžiugina.

Herojaus kelias

Daugelis ieškome savo pašaukimo, bet ne kiekvienas pastebime ženklus ir nesiryžtame pradėti kelionės. Kelias į svarbų tikslą neabejotinai vingiuotas, kupinas iššūkių, būtinų norint išmokti pamokas ir transformuotis. Teisingai pasirinktas kelias suteikia mūsų gyvenimui pilnatvę.

Finansai

Finansai visada apie saugumą. Kažkam tai stabilumas, kažkam galimybė daryti įtaką. Pinigai tikrai nėra laimės garantas, bet tai vienas iš resursų, kurį galime panaudoti siekiant savo tikslų ir įgyvendinant svajones. Tad gebėjimas juos uždirbti ir išmintingai naudoti yra daugelio siekiamybė.

Įsitikinimai

Viena pagrindinių įsitikinimų funkcijų yra įrodyti savo pagrįstumą. Tad jei esame kažkuo labai užtikrinti tikrai surasime būdų ir situacijų tam tikėjimui sustiprinti. Tačiau svarbu laiku suvokti ar įsitikinimai vis dar tarnauja mūsų labui ar jau trukdo įgyvendinti norimus pokyčius.

Finansai

Finansai visada apie saugumą. Kažkam tai stabilumas, kažkam galimybė daryti įtaką. Pinigai tikrai nėra laimės garantas, bet tai vienas iš resursų, kurį galime panaudoti siekiant savo tikslų ir įgyvendinant svajones. Tad gebėjimas juos uždirbti ir išmintingai naudoti yra daugelio siekiamybė.

Įsitikinimai

Viena pagrindinių įsitikinimų funkcijų yra įrodyti savo pagrįstumą. Tad jei esame kažkuo labai užtikrinti tikrai surasime būdų ir situacijų tam tikėjimui sustiprinti. Tačiau svarbu laiku suvokti ar įsitikinimai vis dar tarnauja mūsų labui ar jau trukdo įgyvendinti norimus pokyčius.

Psichosomatika

Dažnai girdime apibūdinimus kaip tam tikros emocijos įtakoja mūsų kūną: gerklę spaudžia, pačius surakino, širdis plyšta ir pan. Tai tik mažas patvirtinimas, kad visi mūsų išgyvenimai palieka pėdsaką mūsų kūne. Psichinė ir fizinė sveikata yra tiesiogiai susijusios ir smarkiai įtakoja viena kitą.

Konfliktai

Svarbūs keli aspektai: dėl ko kyla konlfliktai ir kaip juos sprendžiame. Vieni žmonės jų labai vengia, dėl kylančios įtampos ir neigiamų emocijų, kiti kaip tik juose pasikrauna ir atranda norimą tiesą. Vengiantys dažnai bando išlaikyti iliuzinį komfortą, o provokuojantys – patenkinti savo ego.

Koučingas

Koučingas, tai visų pirma tikėjimas, kad žmogus turi visus jam reikalingus resursus. Tačiau dažnai protas mums „pakiša koją” siūlydamas šabloninius ir net nebeveiksmingus sprendimus. Sąmoningumą, vaizduotę ir mąstymą skatinantys klausimai leidžia pažvelgti į situaciją kitu kampu.

NLP

Reakcija į aplinkos dirgiklius yra labai subjektyvi. Bet koks įvykis ar gauta informacija praeina keletą individualių mūsų filtrų, įvairiai iškraipoma, apkarpoma ir papildoma. Suvokę, kokie niuansai veikia mūsų būseną ir elgesį, galime tikslingai juos koreguoti.

KARJERA

Kažkas linkę imtis iniciatyvos, atsakomybių, ieškoti iššūkių. Tuo tarpu kitiems komfortiškiausia stabilumas, tam tikra aiški ir prognozuojama rutina. Abu darbuotojų variantai gali būti ir tinkami ir ne, priklausomai kokias pareigas užima, kokie tikslai keliami patiems sau ir ko kiti iš mūsų tikisi.

METAPROGRAMOS

Metaprogramos yra psichologinės diagnostikos instrumentas, kuris padeda išsiaiškinti svarbiausius žmogaus mąstymo būdo ypatumus ir leidžia prognozuoti, kaip jis elgsis įvairiose gyvenimiškose situacijose, kaip tvarkysis su užduotimis, kuo pasitikės ir į ką koncentruos savo dėmesį.

LILA ŽAIDIMAS

Lila moko gyvenimą priimti atvira širdimi ir atrasti savo kelią. Tai seniausias savęs pažinimo žaidimas, atveriantis 72 pradines būties ir sąmonės būsenas. Žaidimas kaip ir gyvenimas mus vis sugrąžina į tokias situacijas, kur savo pamokų dar neišmokome. Išbandymai ir patirtys mus gali užgrūdinti arba paskatinti transformuotis.

VAIDMENYS

Įvairiose gyvenimo situacijose mes prisiimame skirtingus vaidmenis, su visomis jiems priskiriamomis atsakomybėmis ir teisėmis.

Viskas gerai, kol vaidmuo mums tinka ir patinka. Tačiau gyvenimas dažnai įmeta į tokias situacijas, kur tenka save išbandyti naujame amlua. Gelbsti ne tik gebėjimas persikūnyti, bet ir atsisakyti nenorimos, Jums primetamos rolės.

POKYČIAI
Noras išlaikyti stabilumą, realų ar menamą komfortą yra tiek pat natūralus kiek ir noras kažką pakeisti, neužstrigti rutinoje. Visi mes turime kiek skirtingą poreikį pokyčiams. Ir vis tik didžiausi iššūkiai iškyla kai esame priversti keistis (arba nesikeisti), kai nesuprantame tikslo bei galimo rezultato, ir net nežinome kaip tai padaryti.
ARCHETIPŲ ĮTAKA
Archetipai simbolizuoja pagrindinius žmogaus motyvus, vertybes ir demonstruojamas bei slepiamas savybes. Dažniausiai tai archaiški, mitiniai simboliai, turintys prasmę ir suprantami visiems. Nors žmogus gali atspindėti keletą jų, vis tik dominuoja kažkuris vienas. Kaip jis išreiškiamas ir realizuojamas, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant kolektyvinę ir asmeninę patirtį.
GRĮŽTAMASIS RYŠYS
Yra toks teiginys – vidinė ir išorinė referencija. Tai reiškia, kad vieni žmonės linkę klausyti ir vadovautis savo nuomone, o kiti nori aplinkinių žmonių įvertinimo. Tačiau nepriklausomai nuo to, ko mes norime, grįžtamąjį ryšį, t.y. reakciją į mūsų poelgius, mintis, savybes mes bet kuriuo atveju gauname. Tad verta pasigilinti ne tik kaip tinkamai suteikti įvertinimą, bet ir jį priimti.
ASMENYBĖS DALYS
Žmogaus psichika sudėtingas dalykas. Iš vienos pusės mes norime atitikti aukštus moralės standartus, laikytis įsidiegtų vertybių, iš kitos pusės mūsų kūniški instinktai reikalauja duoti tai ką laikome smerktinais dalykais. Vidinis konfliktas vyksta priimant net kasdienius sprendimus, jau nekalbant apie esminius gyvenimo pokyčius. Tik visų dalių priėmimas ir subalansavimas gali užtikrinti harmoniją.
EMOCINIS INTELEKTAS
Kiek emocijų žinote? Na tiesiog, įdomumo dėlei pabandykite įvardinti. Kiek atradote: dešimt, dvidešimt? O juk iš tiesų emocijų, jausmų, būsenų yra keli šimtai. Tik mes viskam davėme bendrinius pavadinimus: gerai, normaliai, kažkaip, „po biški“. Emocinio intelekto lavinimas yra būtinybė, kad sugebėtumėm įžvelgti kas slypi po šiais apibūdinimais ir suprastumėm kaip galime sau ar kitiems padėti.
PSICHOTERAPIJOS PASIRINKIMAS
Įtampa, stresas, nerimas veikia mus visus. Kažkas mokame atrasti būdus atsistatyti, atgauti fizinę, protinę ir dvasinę ramybę. Tačiau daugelį veikla, nauji darbai ir netgi pomėgiai taip įtraukia, kad laiku nebeišgirstame vidinio prašymo sustoti. Ir tuomet į pagalbą ateina prichoterapija. Kažkam ji vis dar baubas, reiškiantis, kad su manim kažkas negerai. O gal verta ją priimti kaip higieną, kuri būtina ne tik mūsų išorei, bet ir vidui.
VEIDOTYRA IR KŪNO KALBA
Ką apie žmogų gali pasakyti veido bruožai ir kūno sudėjimas? Ogi labai daug, juk bet koks mūsų įprotis, pasikartojantis elgesys ar emocija palieka savo pėdsakus. Tiesa, kad neklystumėm bandydami „nuskaityti“ žmogų, būtina pastebėti ir suprasti ne tik atskirus bruožus bet ir jų derinius. Kūno judesiai ir veido išraiškos atskleidžia mūsų charakterio savybes, motyvus ir poreikius.
LAISVALAKIS IR HOBIAI
Aktyvus ar pasyvus? Fizinis ar protinis? Kokį laisvalaikį Jūs renkatės? Laisvu laiku žmonės paprastai renkasi daryti tai ką labiausiai mėgsta arba tai ko jiems tuo metu labiausiai trūksta. Hobį, ir ne vieną, verta turėti kiekvienam ir pageidautina kuo nepanašesnį į pagrindinę mūsų veiklą. Mūsų kūnui ir protui būtini persijungimai tarp aktyvumo ir pasyvumo, užsidegimo ir visiškos ramybės.
GYVENIMO SCENARIJAI
Jau ankstyvoje vaikystėje suprantame, kad gyvenimas permainingas, mus supantys žmonės gali būti mylintys, palaikantys, bet gali netikėtai mus palikti, apleisti emociškai. Jų elgesys ir mūsų pačių reakcijos formuoja įsitikinimus, požiūrį į gyvenimą. Mes įprantame prie tam tikro scenarijaus, kuris deja dažnai tampa mums patiems kenksmingu. Tik atpažinę nebeveiksmingus šablonus, galime sąmoningai juos pakeisti.
METAFOROS IR SIMBOLIAI
Kalbėdami apie Eneatipus vaizduotėje susikuriame tam tikrus vaizdinius kaip tokie žmonės atrodo, į ką jie panašūs, galbūt net į kokį gyvūną, augalą ar daiktą. Tai ne tik formuoja mūsų nuomonę apie žmogų, bet įtakoja ir jo paties emocinę bei fizinę būseną. Metaforiški palyginimai dažnai naudojami komunikacijoje, nes padeda kur kas greičiau perteikti informaciją. Metaforų pagalba galime keisti savo būseną, formuoti įsitikinimus, priimti sprendimus.
MITAI IR STEREOTIPAI
Labai dažnai, susipažinę su Eneagrama mes tarsi paskirstome tam tikras savybes kiekvienam Eneatipui. Kažkuris stiprus ir agresyvus, kažkuris sėkmingas ir pagyrūniškas, kitas meniškas ir depresyvus ir t.t. ir pan. Taip, pradžioj tai padeda šiek tiek greičiau susigaudyti ar įsiminti informaciją. Tačiau toks stereotipiškas mąstymas labai dažnai suklaidina, tad verta neskubėti ir pasigilinti į svarbius niuansus.
MEILĖS KALBOS
Būdami santykyje su kitu žmogumi mes kažką duodame ir kažko tikimės. Kiekvienas žmogus savitai supranta ir priima meilės ženklus. Kažkas jaučiasi mylimas girdėdamas palaikančius žodžius, kažkas leisdamas laiką kartu, mėgaudamasis fiziniais prisilietimais, paslaugumu ar dovanomis. Svarbu, suprasti kas svarbu mūsų partneriui ir ko iš tiesų trokštame patys.
TIKSLAI IR VERTYBĖS
Visi turime svajonių ir tikslų, netgi tie, kurie sako, kad jų neturi. Sėkmės atveju tikslai ir svajonės sutampa, tuomet motyvacija jų siekti, įveikti kliūtis ar iššūkius yra kur kas didesnė. Tik ką daryti, jei tikslai kurių siekiame pasirodo visai ne mūsų? Galbūt patys suklydome, nuo kažko nusižiūrėjome, o gal mums juos užkrovė. Dažniausiai atsakymus randame peržiūrėję savo vertybes.
ASMENINIS TOBULĖJIMAS
Universalūs dalykai aišku gali būti geri, jie gali tikti ir patikti, net kai kalbame apie savęs tobulinimą. Bet visgi mes visi labai skirtingi ir unikalūs. Vienam augimas yra savo veiksnumo didinimas, kitam jo mažinimas, kažkam būtina ugdyti kritiškesnį, o kaikam pozityvesnį požiūrį.
ŽYMŪS ŽMONĖS IR PERSONAŽAI
Bandymai nustatyti žinomų žmonių eneatipus yra labiau mokomasis užsiėmimas. Tikrųjų motyvų mes deja nesužinosime, bet tam tikri mąstymo modeliai, vertybės, įsitikinimai vistik išryškėja. Tuo tarpu tikroviškai sukurti personažai, dažnai turi akivaizdų eneatipą.
PANAŠUMAI / SKIRTUMAI (2-i dalys)
Eneagrama žvelgia giliau žmogaus elgesio ar komunikacijos ir ieško tikrojo poreikio. Deja daugelis esame prisiėmę tiek svetimų tikslų, vertybių, įsitikinimų, kad net nebežinome kodėl vienaip ar kitaip elgiamės. Tad įvairių eneatipų elgesys gali būti panašus, bet jo priežastys skirtingos.
TIPOLOGIJOS
Mums būdinga daiktams, reiškiniams ir netgi žmonėms suteikti tam tikrą reikšmę, priskirti kažkokiai kategorijai, kad būtų lengviau susigaudyti kas patinka, kas sava, kas suprantama, o kas ne. Daugybė tipologijų padeda suskirstyti žmones pagal charakterį, temperamentą, pomėgius ir pan. Tad koks Eneagramos išskirtinumas ir kokie panašumai su kitomis tipologijomis?
SPARNAI (2-i dalys)
Kiekvienas žmogus turi gebėjimą būti lanksčiu ir prisitaikyti sociume. Dėl to kartais tenka “įpakuoti” savo poreikius į priimtinesnę kitiems žmonėms formą. Tuo atveju labai padeda požiūrio ir elgesio praplėtimas pasinaudojant kaimyninių eneatipų savybėmis taip pakeičiant savo asmenybę.
TRITIPAI
Nepriklausomai nuo to kuriam intelekto centrui priklauso mūsų eneatipas, mes visi naudojamės ir kūno, ir širdies, ir mąstymo intelektu. Taip, vienas jų dominuojantis, mums labiausiai įprastas. O kokią strategiją renkamės suabejoję saugumu, siekdami įsitvirtinti sociume ar aplinkoje?
SVEIKUMO LYGIAI (2-i dalys)
Kiekvienas eneatipas nors ir turėdamas savo bazinį poreikį, priklausomai nuo sveikumo (išsivystymo) lygio gali skirtingai jį išreikšti. Kuo stipriau žmogus jaučia deficitą, tuo labiau yra linkęs dėl jo stengtis, manipuliuoti, kovoti ir net kenkti sau bei kitiems.
TALENTAI
Amžina diskusija – talentingais gimstame ar tampame. Eneagramoje atsakymas vienareikšmis – visi gimstame su didžiuliu talentų rinkiniu. Jų yra pačių įvairiausių, kaip ir sričių, būdų juos išreikšti. Deja daugelis savo gebėjimų nesureikšmina, o kartais net nuvertina, taip pasmerkdami save. Sudėtinga, kai nevertini ar nesinaudoji turimais resursais.
INSTINKTAI (2-i dalys)
Trys išgyvenimo instinktai: savisaugos, seksualinis ir socialinis. Ar žinote kuris Jūsų dominuojantis instinktas, o kuris snaudžiantis? Kaip tai įtakoja Jūsų mąstymą, elgesį ir pačią asmenybę? Vienas iš instiktų paprastai mažiausiai suderinamas su pačiu eneatipu ir suformuoja kontratipą.
SVEIKATA
Dėl pačių įvairiausių priežaščių žmonės nusprendžia, kad yra nepakankami. Mums trūksta meilės, pagarbos, dėmesio, saugumo, pasitikėjimo. Tuomet ieškome kaip tai kompensuoti. Vieni tampa priklausomi nuo kvaišalų, kitų žmonių dėmesio, kiti atsiriboja nuo savęs ir gyvenimo.
VAIKYSTĖ
Smalsu kaip anksti galime atpažinti dominuojantį eneatipą, kokie buvome patys ir kokie yra mūsų vaikai. Atpažinimas ir net noras geriau pažinti vaiko vidinį pasaulį labai palengvina ne tik auklėjimą, bet ir pilnavertį asmenybės formavimąsi. Ne visos vaikiškos strategijos tebėra naudingos.
AKLOSIOS DĖMĖS
Visos savybės, kurias mes pastebime kituose žmonėse vienaip ar kitaip atspindi mus pačius. Dalis jų labai mėgstamos, bet kaikurių nenorime, bandome slėpti ar net apsimesti, kad neturime. Kuo labiau stengiamės jas užmaskuoti, tuo ryškiau jos pradeda matytis kitiems.
TĖVYSTĖ
Norime savo vaikams paties geriausio, žinome kokias vertybes ir įgūdžius būtina suformuoti. Deja neretai mūsų taktika nepasiteisina, arba ne visai, arba ne kiekvienam vaikui. Dažniausia klaida yra auklėjimas atsižvelgiant į savo patirtį: ko negavau, ko gavau per daug ir neabejojimas savo teisumu.
KARJERA
Galime užsiimti tokia veikla, kuri labiausiai atitinka mūsų temperamentą, polinkį ir pomėgius, arba bandyti atitikti visuomenės standartus mokslo, karjeros klausimais. Kiekvienas galim būti geru autentišku vadovu, o pažinę darbuotojus, padėti jiems tapti labiau motyvuotais ir produktyviais.
KOMUNIKACIJA
Su kaikuriais žmonėmis mes labai lengvai randame bendrą kalbą, galime pasitarti, panašiai sprendžiame iškylančius klausimus. Tačiau dažnu atveju nelabai suprantame tų, kurių reakcijos kitokios nei mūsų: kažkas per lėtas, kažkas per agresyvus, kažkas išvis padebesiais plaukioja.
STRESAS / KOMFORTAS (2-i dalys)
Ar esate pastebėję kaip gali pasikeisti žmogus streso sąlygomis, kai kurį laiką pažeidžiami ar nepatenkinami jo poreikiai. Kokių savybių jis netenka arba įgyja? O kaip mus veikia pilnas komfortas? Visa tai veikia mūsų fizinę ir psichologinę sveikatą, bei skatina pokyčius.
MEILĖS SANTYKIAI
Kiekvienas turime savitą supratimą apie meilę, skirtingus lūkesčius kitam žmogui ir santykiams.  Dalykai, kurie mus žavi, ir kurie padeda gyventi kartu gali būti labai skirtingi. Kokie eneatipai labiausiai suderinami, kaip jie papildo vienas kitą, ką vertina ir ko gali išmokti?
MANIPULIACIJOS
Siekiant savų tikslų dažnai prireikia kitų žmonių pagalbos ar jų turimų resursų. Tiesmukas informavimas ko mums reikia, deja dažnai neduoda norimo rezultato, tad žmonės įsigudrino pasitelkti charizmą ar tam tikrą grasinimo formą. Kiekvienas eneatipas turi savo manipuliacijos stilių.
MĄSTYMAS IR ELGESYS
Jau ankstyvoje vaikystėje mes atrandame būdą kaip išlikti saugiais, stipriais, kaip patikti, kad gautumėm tai ko norim, ar išvengtumėm ko nenorim. Mūsų tipinis mąstymas apie tai kas svarbu skatina atitinkamai elgtis. Ilgainiu net nebematome kitų elgesio ar mąstymo variantų.
TRAUKOS DĖSNIS
Bendraja prasme visi norime panašių dalykų: meilės, sveikatos, pinigų. O ko labiausiai trokšta kiekvienas eneatipas, kokiais būdais bando tai gauti? Verta pasigilinti kokį vidinį trūkumą kažko siekdami bandome kompensuoti ir įsitikinti ar tikrai savo svajones vejamės.
GALVOS CENTRAS
Na IQ žinot visi ir tikėtina daugeliui teko įvairių testų atlikti. Vien iš jų apie protinius gabumus spręsti nevertėtų, bet tam tikrą mąstymo, logikos ar bent panašios veiklos gebėjimą tai parodo. Problemos iškyla, kada suprantame, kad pasaulis nėra toks saugus, ne visi žmonės mums linki gero ir ne viskas vyksta taip kaip mes suplanavome.
ŠIRDIES CENTRAS
Emocinis intelektas - populiari ir  neprarandanti savo svarbumo tema. Adekvati savivertė, meilės jausmas, gilus, bet neįpareigojantis ryšys su kitais žmonėmis, visa tai sveiko emocinio intelekto požymiai.Pradėjus abejoti savo prigimtiniu vertingumu, pradedame ieškoti savo reikalingumo įrodymų. Bandome įtikti ir patikti kitiems aukodami savo unikalią tapatybę.
KŪNO CENTRAS
Instinktyvusis intelektas ypatingai svarbus kiekvienam žmogui. Iš esmės tai išgyvenimo sąlyga, nes jo dėka ir jaučiame, ir galime patenkinti savo fizinius poreikius, intuityviai nujaučiame grėsmes bei atitinkamai reaguojame. O ką daryti jei nebejaučiate savo gyvybinės energijos, nebemokate adekvačiai jausti savo ir kitų žmonių ribų?
ĮSITIKINIMAI IR AISTROS
Kas yra Eneagrama, kuo ši žmonių pažinimo metodika skiriasi nuo kitų tipologijų, kaip ji vystėsi, o svarbiausia, kokią naudą gali suteikti? Gerai save pažįstantys žmonės dažniausiai lengvai atpažįsta savo Eneatipą. Vieni didžiuojasi, gal net atranda pateisinimų savo elgesiui ir įpročiams. Kiti pasijaučia nejaukiai, lyg apnuoginti, o kartais net pasmerkti.
DUOMENYS APMOKĖJIMUI
A.s. LT827300010030831291 REDA SLAVINSKAITĖ (suma priklauso nuo pasirinktų temų skaičiaus)
DALYVIO ABONEMENTAS
Eneagramos online susitikimai planuojami visus 2022 metus, vieną kartą per mėnesį.

Dažniausiai jie vyks 3-ią mėnesio antradienį, 19.00-21.30 val.*
*(Galimi pakeitimai, apie kuriuos būsite informuoti iš anksto).

Abonementą galite įsigyti čia: https://forms.gle/vv1iTHR3A1gGaNPR9

PASTABOS
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy