رهای نوجوان
برنامه‌های رهای نوجوان برای بچه‌های 12 تا 15 سال در نظر گرفته شده است. دوره‌ی آزمایشی آن در تابستان و ادامه آن در پاییز ۹٨ اجرا شد. به پشتوانه‌ی موفقیت این برنامه‌ها و استقبال شما، از هفته‌ی آینده دوره‌‌ی زمستانی آن را آغاز خواهیم کرد. برنامه‌های رهای نوجوان در سه شاخه‌‌ی هنر و فلسفه، علم و تکنولوژی و ریاضیات و رایانه طراحی شده که به ترتیب اجرا اطلاع‌رسانی خواهند شد.

شاخه‌ی هنر و فلسفه
هنر از دیرباز تا کنون
خلق هنری یکی از عرصه‌های بسیار متنوع فعالیت‌های خلاقانه انسان است. در هر دوره از تاریخ زندگی انسان بر روی کره زمین با توجه به شرایط زیستی او، مهارتهای فردی و جمعی و توانایی‌های ذهنی‌اش هنری پدیدار شده که بیانگر تمام این ویژگی‌ها می‌باشد. رویکرد مطالعاتی هنر به عنوان یک شاخه پرپیچ و خم از فرهنگ انسانی می‌تواند راهی برای شناخت انسان و فرهنگ او نیز باشد. مطالعات هنر مبحثی بسیار گسترده و جذاب است. در این دوره قصد داریم یک آشنایی اجمالی با تاریخ و سبک‌های هنری از دوره پیشا تاریخ تا پسا مدرن داشته باشیم. این شناخت با نگاه مطالعه انسان، طبیعت، هنر انجام خواهد شد و قصد بر این است که مروری بر روند خلاقانه زندگی انسان صورت پذیرد.
این دوره شامل هشت کارگاه سه ساعته است که در روزهای دوشنبه از ساعت 16 تا 19 ارائه می‌شود و شروع آن از سی دی ماه نود و هشت است.
هزینه‌ی شرکت در این دوره هفتصدوپنجاه‌هزار تومان است.همچنین در این دوره امکان حضور بزرگسالان نیز فراهم است.

شاخه‌ی علم و تکنولوژی
فیزیک نور
توی این دوره جدید قراره در مورد نور و ویژگی‌های اون صحبت کنیم و کلی آزمایش انجام بدیم.
میشه گفت خیلی از پدیده‌هایی که اطراف ما وجود دارن به نحوی به نور ربط پیدا میکنن. دیدن اجسام با چشم، خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی، تشکیل سایه، رنگی دیده شدن اجسام، ابی بودن آسمون و سرخ بودنش وقت غروب، تلسکوپ ها و میکروسکوپ ها، دوربین های عکاسی و فیلم برداری، رنگین کمون و کلییییی مثال دیگه، همه‌گی به نور ربط پیدا میکنن.
قراره با انجام کلی آزمایش و بحث و سوال، شناختمون و راجب این پدیده پرکاربرد بیشتر کنیم.
راستی! اصلا بنظرتون نور چیه؟ چه جنسیه؟ از چی تشکیل شده؟
این دوره شامل هشت کارگاه سه ساعته است که در روزهای سه‌شنبه از ساعت 15:30 تا 18:30 ارائه می‌شود و شروع آن از بیست و چهاردی ماه نود و هشت است.
هزینه‌ی شرکت در این دوره هفتصدوپنجاه‌هزار تومان است

شاخه‌ی ریاضیات و رایانه
طراحی بازی
طراحی بازی،‌ از ایده تا اجرا (مقدماتی)
وقتی از واژه‌ي بازی سخن می‌گوییم، طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود. از بازی‌های حرکتی گرفته تا بازی‌های فکری، از بازی‌های دیجیتال گرفته تا بازی‌ها سنتی و بومی، از هم‌کارانه تا رقابتی، شانس‌محور تا استراتژیک و ... . این دسته‌بندی حدی ندارد.
در این دوره تمرکز ما بر روی بازی‌هایی‌ست که از آن‌ها با نام «بازی‌های محیطی» یاد می‌کنیم. منظور بازی‌هاییست که در آنها برای فراهم کردن تجربه‌ی بازی، بازیکن درمحیطی واقعی، منطبق بر سناریو و درونمایه‌ي بازی قرار می‌گیرد.
در دوره‌ی مقدماتی ابتدا تلاش در بالا بردن دانش خود در مورد انواع بازی‌های محیطی، سناریوی این بازی‌ها، مکانیک بازی‌ها، روند(Flow) بازی‌ها، انواع معماها و ... داریم. سپس به عنوان یک مخاطب حرفه‌ای تعدادی از بازی‌ها را با هم تجربه، نقد و بررسی می‌کنیم. سپس چالش‌ها و تمرین‌هایی تعریف می‌کنیم که ما را بیشتر با فرایند طراحی و ساخت این گونه بازی‌ها آشنا کند و انتهای دوره مقدماتی به طراحی و ساخت یک بازی آزمایشی ختم خواهد شد.
در دوره‌ی پیشرفته (دوره‌ی بعدی) با تعریف یک پروژه‌ي ساختِ‌ بازی،‌ مهارت‌های کسب‌شده از دوره مقدماتی را محک می‌زنیم و در حین انجام این پروزه علاوه بر مفاهیم دوره‌ی قبل به مفاهیمی چون مخاطب شناسی، مدل درآمدی، برنامه‌ی مالی، جاکاوی و مدیریت پروژه نیز توجه داریم. و در انتها، بازی‌مان را برای مخاطب‌هایی خارج از کلاس اجرا خواهیم کرد.
این دوره شامل هشت کارگاه سه ساعته است که در روزهای پنج‌شنبه از ساعت 15 تا 18 ارائه می‌شود و شروع آن از بیست و شش دی ماه نود و هشت است..
هزینه‌ی شرکت در این دوره هفتصدوپنجاه‌هزار تومان است. .

در صورت تمایل به ثبت‌نام فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال کنید. همچنین وجه آن را به شماره حساب زیر واریز کرده و تصویر آن را در برنامه واتس‌آپ به شماره 09358352390 یا به آدر ایمیل rahalearninghouse.ir@gmail.com ارسال نمایید.
شماره حساب 47000829013606
شماره شباIR400540102347000829013606
شماره کارت 1699-1614-0612-6221
به نام حسن احمدی، فریدون زارعی، فرهاد هموار
بانک پارسیان
Email address *
مشخصات
نام و نام‌خانوادگی شرکت‌کننده *
Your answer
تاریخ تولد *
Your answer
کد ملی *
Your answer
شماره تماس مادر *
Your answer
شماره تماس پدر *
Your answer
برنامه‌ها
برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمایید *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy