“Kırsalda Eğitim Politikaları ve İstihdam” Projesi
2019-1-TR01-KA347-069567 “KIRSAL EĞİTİM POLİTİKALARI VE İSTİHDAM” PROJESİ, AVRUPA KOMİSYONU VE T.C DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI, AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENMEKTEDİR.

18-30 yaş arası Genç Kadınlar, Türkiye’de Eğitim ve Tarım politikalarını geliştirmek, politikacılara yön vermek için eğitimler düzenlenecektir.

Kırsal Eğitim Politikaları ve İstihdam Projesi, kırsal kesimin coğrafi, kültürel, ekonomik ve sosyal koşulları göz önünde bulundurularak, eğitim programları hazırlanması gerektiği yönünde bir kamuoyu oluşturulması amacıyla, genç kadınlara eğitimler verilerek, Kırsal Eğitim Politikaları belirlenecektir.
Genel eğitim sistemi içerisinde bölgesel koşullar gözetilmeden yapılan eğitimler bölgesel kalkınma ve problemlerin çözümüne katkı sağlamamaktadır. Bu çerçevede sadece yetişkinlerin mesleki gelişimleri değil kadın, genç ve çocukların da kendi koşulları göz önünde bulundurularak eğitim almalarına yönelik bir bilinç oluşturulacaktır.

Böylelikle bu proje ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunulması ve farkındalık yaratılması amaçlanmıştır.
Kırsal faaliyet uzmanlarının, politikacıların, girişimcilerin ve uzmanların bilgi, tecrübe ve düşüncelerini paylaşacakları, bütün gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasını ve üretime dahil edilmelerinin teşvik edileceği eğitimlerde, Projeye katılan her katılımcıya Avrupa Birliği uluslararası geçerliliği olan Youthpass Sertifikası verilecektir.

Eğitimler 8-9-10 Mart 2020
Saat: 9.00 ile 18.00 saatleri arasında 3 gün sürecektir.
Yer: Ulucanlar Cezaevi Müze ve Kültür Sanat Merkezi
Katılımcı Sayı: 18-30 yaş arası 120 Kadın

8-9-10 Mart 2020 Tarihlerinde Yapılacak Eğitim Programına Katılan Katılımcılara 75 TL Yol harçlığı verilecektir.
Email *
Adsız Başlık
Adınız Soyadınız *
Cinsiyetiniz? *
Doğum tarihiniz. Gün/Ay/Yıl *
Telefon numaranız *
Hangi şehirde ikamet ediyorsunuz? (Nüfusa kayıtlı adresiniz) *
Hangi üniversite de hangi bölümü okuyorsunuz? Mezniyetiniz varsa üniversite, bölümünüzü belirterek Mezun yazınız. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy