Norwid Walking // 22.04.2017 r.
W ramach 23. Dni Norwidowskich zapraszamy na wydarzenie Norwid Walking, którego idea wydarzenia nawiązuje do motywu wędrówki obecnego w utworach Cypriana Kamila Norwida, szczególnie wiersza Pielgrzym, a także biografii artysty, w której obecne są liczne podróże.

W 1842 roku Norwid przybył do Krakowa. Odwiedził wówczas również okolice – w Mogile był na Kopcu Wandy i w Klasztorze oo. Cystersów, gdzie oglądał cykl obrazów Dzieje Wandy autorstwa M. Stachowicza. Zafascynowany przeszłością miejsca napisał dwa dramaty misteryjne: Wandę i Krakusa. Z Krakowa Norwid udał się do Drezna i nigdy już nie powrócił do ojczyzny.

Wydarzenie będzie mieć formę marszobiegu, którego trasa rozpocznie się przed Ośrodkiem Kultury im. Cypriana Kamila Norwida. Rozgrzewkę dla chętnych poprowadzi Piotr Kordowski - instruktor Nordic Walking, medalista Mistrzostw Polski i Europy w Nordic Walking, pasjonat górskich wędrówek. Trasa marszobiegu będzie wiodła przez zabytkowe centrum Nowej Huty i tereny zielone do miejsc związanych z poetą, a jej przebieg i tempo dostosowane będą do możliwości różnych grup wiekowych. Dystans będzie można pokonać idąc, biegnąc lub jadąc na rowerze. Do wspólnej zabawy zapraszamy uczestników indywidualnych, zespoły rodzinne i grupy znajomych.

W Norwid Walking nie chodzi o czas pokonania wyznaczonej trasy, a dobrą zabawę! W trakcie wspólnej wędrówki każdy będzie miał szansę rozszyfrować tajemnicze przesłanie Sztukmistrza. Na wszystkich uczestników, którzy dotrą na metę z rozwiązaną zagadką czekają niespodzianki!

Udział w Norwid Walking jest bezpłatny!

Typ uczestnictwa
Imię i nazwisko uczestnika indywidualnego lub nazwa drużyny
Your answer
Lista członków drużyny - proszę podać imię, nazwisko i wiek każdego członka drużyny
Your answer
Telefon kontaktowy
Your answer
E-mail
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms