Kaderimizin Kodu Esmalar - Başvuru Formu 

📢 "Kaderimizin Kodu Esmalar" eğitimiyle Sır Katibi Alina Azim, Ezber Bozan Akademi'de sizlerle buluşacak!


İlahi isim ve sıfatların sırlarını keşfetmek için eğitimimizdeki yerinizi ayırtın!


📆 4 Eylül 2022

⏰ 19:00-22:00

📍Ezber Bozan Akademi ZOOM 


✅ EĞİTİM KAPSAMI:

"Esmalar ilahi isim ve sıfatların tümü yüce Allah’ın tecellileri kendini ayan olarak göstermesidir. Bu nedenle gaybi zat ilim sıfatının gereğince âlimdir, kudret sıfatının gereğince kadirdir, her isim zatın özel bir zuhuru ve göstergesidir. Esma-ül Hüsna zatın yansımalarıdır ve her yansıma bir özden, kaynaktan yola çıkar ve zat makamında zat ile bir olan özlerin birinden haber verir. İlahi isim ve sıfatlar yüce Zat ile onun yarattıkları arasında vasıtadır. Yüce Allah kendi gücüyle ile bizi idaresi altına alır, sınırsızlığı ile sınırlar, sonsuzluğu ile nihayet biçer, yüceliği ile alçaltır, izzetiyle zelil eder, malik oluşuyla üzerimizde dilediği şekilde hükmeder ve tasarrufta bulunur. Bizler yüce Allah‘ın isimleri ve sıfatları aracılığıyla onunla ve isimlerinin görünen aleme dağılmış sonuçları ile onun isimleri ile bağlantılıyız.

Mevlana der ki; bazen Güneş bazen de deryasın, kah Kaf Dağı kah da ankasın. Ne busun ne olsun sen kendi zatında ey vehimlerden öte ve fazladan fazlasın. Arabî der ki; giyenden başkasından giysi çıkarılır mı, saklayandan başkasından saklanan alınır mı hiç? Ey beden bu yol için ayağın yoksa ne ararsın, ey gönül sende bu yer yoksa ne gezersin? Sen cansın zannedersin ki şahıssın, sen susun zannedersin ki bir toprak kapsın, ya kim bil ki o sen olmaz ancak sen arada olmazsan sen O’sun. Allah Adem’e bütün isimleri bildirmişti de öğretmişti de, meleklere o isimlerle anılan şeyleri gösterip hadi demişti doğrucuysanız bunların isimlerini haber verin. Bil ki ilahi isimler hakikatlerin gereği olarak ortaya çıkan dildir. O halde şimdi işiteceklerin için aklını ayık tut ve asla ne çokluk ne de varoluşsal bir birleşme zannına kapılma. Daha işin başında var oluşlar alemindeki ayrımlar ortaya çıktığında bütün isimler birlik seviyesinde bir araya gelerek kendi hakikat ve manalarına bir bir baktılar ve kendi etkilerinin gereğini bilmek istediler. Kadir, mürid, alim gibi isimleri dolaştıktan sonra en son Allah ismi Celal-i mertebesinde toplanırlar. Ne istiyorsunuz der onlar durumu bildirince ben sizlere tüm hakikatlerini kendisinde toplamış olan isimim.  Ancak benim de üzerimde hakikat var. O da kutsal zattır. Onun bilinmez Kemal ve sıfatları vardır. Kutsal zatın huzuruna çıkar, anlatır konuşmaları, bunun üzerine kutsal zat çık ve isimlerin hepsine söyle ki her birisi mümkünlerin hakikatlerinin gereği ile bağ kursun. Çünkü ben kendi açımdan yalnızca kendim için biri, çünkü varlığı zorunlu olmayan mümkün varlıklar benim mertebemi isterlerse benim mertebem de onları ister. Allah bunu ilahi isimlere bildirdikten sonra ilk mümkün varoluş ortaya çıkar. Ancak ardından öyle bir kaos çıkar ki ilahi isimler der ki düzenimizin bozulmasından endişe ediyoruz. Bu gidişle daha önce bulunduğumuz yokluk haline döneceğiz. Bunun üzerine alim ve mürid isimleri diğer ilahi isimleri uyarır. Bilinen bir ölçü ve sınır olmadıkça, bir yönetici olmadıkça sizlerin varlığının söz konusu olması zor. Bunun üzerine Rab ismi gereğince görünür görünmez âlemler ilahi isimlerle donatılır ve varlığa rahim ve rahman ile dönüştürülür. Hallacın boynuna takılan urgan fitne diline takılan enel hak ise aşk sırrıdır. Uyanık olanlar onların makamı darağacıdır ancak bu dara ağacı zahirde darağacı olup batında dost yarin cemaline çekilmekten başka bir şey değildir. Hakikat gelini vuslat kapısını ancak şahlara açar. 40 duvak altındaki nurlu yüzünü dara çekilmeyen bir başa göstermez. Zira aşk can bedelini almadan sır duanı açmaz.

Sana bir kimsenin ölümünden söz edeceğim, Yaratıcısını gördükten sonra ölen o tanıktan. Sana o yüreklerden söz edeceğim vahiy bulutu hikmet denizlerine yağan. Sana hakk dilinin ölümünden söz edeceğim çok uzak zamanlardan. Sana sözün ölümünden söz edeceğim ki her söz ve sözcü onun karşısında boyun eğer. Sana kalbin işaretlerinden söz edeceğim ondan geriye çürük bir yapı kalır sadece. And olsun pak aşkına divanı hiç Mansur’la Arabî’den esmalar ve sırları yolculuğunda 28 Ağustos‘ta buluşalım dostlar. Sonsuz aşk üzerinize olsun."

-Alina Azim

📲 Detaylar ve Kayıt: +90 538 726 34 00 numaralı Ezber Bozan Akademi Whatsapp Bilgi Hattına doğrudan ulaşmak için linke tıklayın👇🏻

https://wa.me/905387263400 


BAŞVURU FORMUNU DOLDURDUĞUNUZDA EN KISA SÜREDE SİZİNLE İLETİŞİME GEÇECEĞİZ.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
ADINIZ SOYADINIZ *
CEP TELEFON NUMARANIZ *
E-POSTA ADRESİNİZ *
ŞEHİR *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy