עבודת בני נוער
חנאן קטש
שם התלמיד *
Your answer
תעודת זהות *
Your answer
כיתה *
עבודת בני נוער
קרא את הקטע שלפניך וענה על השאלות 1-11 שאחריו.
עבודת בני נוער
בעידן המודרני בני נוער מעדיפים בדרך כלל חיים חסרי דאגות ומעוטי אחריות. כמו לצאת למסיבות, בילויים עם חברים, ביקור במועדוני לילה ועוד. חלק ניכר מבני הנוער מתמקד בעולם החברתי והאקדמי, אך למרות שרבים מהם עובדים קשה בכדי להתקבל בסופו של דבר לאוניברסיטה יוקרתית, מעט מאוד מהם עובדים בכדי לחסוך כסף למימון לימודיהם או אורח החיים הנהנתן שלהם.
מספר בני הנוער שעבדו במהלך חופשת הקיץ בארצות הברית צנח בין השנים 1999-2013 מ- 52 אחוזים ועד ל- 32 אחוזים. הממצאים הללו מדאיגים מכיוון שמחקרים רבים מצביעים על כך שבני נוער שעובדים מצליחים יותר במישור החברתי והכלכלי וסיכוייהם לסיים לימודים גבוהים עולה על חבריהם שאינם עובדים.
לסגנון ההורות העכשווית יש תרומה שלילית לעבודת בני נוער. תפיסת העולם ההורית של העידן המודרני לפיה הורים צריכים לתת מעצמם, מזמנם ומכספם ללא תנאים בכדי להבטיח את אושרם של ילדיהם מביאה הורים לפנק את ילדיהם באופן חסר גבולות, מה שגורם להם לעיתים קרובות לתחושה שהכול מגיע להם בקלות ולחוסר מוטיבציה לעבוד קשה כדי להשיג את מטרותיהם.
ילדים שגדלים באווירה שכזאת לא צריכים להתאמץ כדי להשיג את רצונותיהם וחשים כי מגיע להם לקבל את כל מה שהם דורשים, מה שתכופות כולל חפצים ואביזרים בלתי הכרחיים כמו בגדי מותגים, מכוניות מפוארות, או מוצרי אלקטרוניקה אופנתיים אך לא בהכרח נחוצים.
הניסיון אותו רוכשים בני נוער בעבודותיהם הראשונות לא יסולא בפז. השיעורים והכישורים אותם הם לומדים במסגרת העבודה לא ניתנים לרכישה בשום בית-ספר. בני נוער שעובדים מפתחים ערך לכסף וכישורי ניהול תקציב, עצמאות כלכלית וביטחון עצמי, שדרוג קורות החיים, רכישת כישורי חיים ומודעות עצמית, ניסיון עשיר בתהליך חיפוש עבודה, כישורי תקשורת ואינטראקציה בין אישית, כישורי ניהול זמן יעיל ועוד.
על כן הורים, אל תתנו לילדיכם להחמיץ את ההזדמנות לצבור ניסיון בשוק העבודה ולזכות במתנות ובערך המוסף הנלווה לחוויה זו. עליכם לעודד אותם מגיל צעיר ובהדרגתיות לעבודה למימון הוצאותיהם וגם להדריך וללוות אותם בתהליכי חיפוש העבודה הראשוניים. במידה ובתחילת הדרך ילדיכם מתקשים להתקבל לעבודה בתחום מסוים כתוצאה מחוסר ניסיון או גילם הצעיר, נסו לעזור להם לקבל תפקיד התנדבותי בתחום, מה שיגדיל את סיכוייהם לקבל עבודה בתחום בהמשך הדרך.
[על-פי: "שלוש ארבע ולעבודה: 7 סיבות טובות מדוע בני נוער צריכים לעבוד- מיכל מיו-דביר. אתר- מאמרים 6/2/2015".]
1. מהו סוג הכותרת ? *
10 points
2. לשם מה הזכירה הכותבת את הסקר שנערך בארצות הברית? הסבר.
9 points
3. על פי שורות 1-9, ניתן להבין ש: *
9 points
4. השלם את החסר על פי הקטע: הורים בעידן המודרני משפיעים בצורה ____________ על ילדיהם. כי הם ______________ מעצמם ללא תנאים, כדי שילדיהם יהיו ______________. *
9 points
5. מהו הקשר הלוגי בין שני המשפטים : רבים מהם עובדים קשה בכדי להתקבל בסופו של דבר לאוניברסיטה יוקרתית. מעט מאוד מהם עובדים בכדי לחסוך כסף למימון לימודיהם. *
9 points
6.מהי מילת הקשר שאפשר להשתמש בה כדי לחבר את שני המשפטים? *
9 points
7. מהי המלצתה של הכותבת להורים? *
9 points
8. מהו פירוש הביטוי "לא יסולא בפז"? *
9 points
9. מהו סוג הטקסט? *
9 points
10. בשורה 26 כתוב "עליכם לעודד אותם מגיל צעיר" למי מכוונת המילה "אותם" במשפט? *
9 points
11. בחר מבין האפשריות הבאות מילה שמשמעותה "בהרבה מקרים" *
9 points
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service