Euroopa muinsuskaitsepäevad 2020 registreerumisvorm osalemiseks
10.-13. septembrini toimuvate Muinsuskaitsepäevade peateema on haridus. Kutsume kõiki kaasa mõtlema ja välja pakkuma sündmusi Muinsuskaitsepäevade kavasse. Euroopa muinsuskaitsepäevadel on oodatud kaasa lööma muuseumid, raamatukogud, kinomajad, kohalikud seltsid ja kõik teised, kellel on soov tutvustada kultuuri või meelelahutusega seotud pärandobjekti, rääkida sellest mõni kaasakiskuv lugu või äratada üheks nädalavahetuseks ellu ammu unustusehõlma vajunud hoone või objekt.

Muinsuskaitsepäevade eesmärk on tutvustada meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit, võimaldades inimestele juurdepääsu mälupaikadele ja muuseumidesse ning korraldades ekskursioone oma kodukandi pärandi ning ajaloo paremaks mõistmiseks. Infot ürituste kohta ootame 3. augustini

Öeldakse, et haridususk on oluline osa eestlaseks olemisest. Ja tõesti - pea igast suuremast paigast Eestis leiab mõne koolimaja, kokku sadu ja sadu hooneid üle terve Eesti. Kuigi paljud neist ei ole enam koolidena kasutuses, jutustavad need põnevaid lugusid õpetamise ja õppimise viisidest, kunagi seal koolipinki nühkinud lastest ja nende eludest, aga ka arhitektuuriloost. Neid lugusid räägivad meile samuti raamatukogud, rahvamajad ja teised kohaliku hariduselu keskmes olnud hooned ja paigad.

Kuid haridus ei piirdu kitsalt kooliharidusega. Teadmiste, oskuste ja töövõtete põlvest põlve edasi andmine on samuti oluline osa haridusest sõna laiemas tähenduses. Kuigi pärandtehnoloogiaid on nüüd võimalik õppida ka ülikoolis, on terve hulk traditsioone ja oskusi, mida saabki omandada vaid otse ja kohapealse meistri käest.

Registreerumine on avatud 3. augustini!

Rohkem infot sündmuse kohta leiab:
- Muinsuskaitseameti kodulehelt www.muinsuskaitseamet.ee/et/euroopa-muinsuskaitsepaevad-20
- muinsuskaitsepäevade Facebooki lehelt www.facebook.com/muinsuskaitsepaevad

Lisainfo ja küsimused: Madle Lippus, madle.lippus@muinsuskaitseamet.ee, 56 667 058
Sündmuse nimi *
Sündmuse toimumise kuupäev ja kellaaeg *
Sündmuse toimumiskoht ja aadress *
Korraldav organisatsioon *
Korraldaja kontakt (telefon ja meiliaadress) *
Ürituse sisu täpsem kirjeldus *
Kas teete ise sündmuse kohta ka FB ürituse? *
Koduleht või Facebooki lehe aadress
Kui tahad veel midagi olulist lisada
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy