Eşittir Kod Projesi Gönüllü Başvuru Formu
Bu formu, Genç Hayat Vakfı ve Kodluyoruz Derneği olarak, EMpower Vakfı desteğiyle yürüttüğümüz “Eşittir Kod” projesinin atölye çalışmalarına gönüllü olarak katılmadan önce seni tanımak, çalışmalarımıza katabileceklerin ve çalışmalarımızın sana kazandırabilecekleri konusunda bilgi sahibi olmak için hazırladık.

Formda eğitimine, daha önceki deneyimlerine, teknik becerilerine ve projeye katılma motivasyonuna yönelik sorular yer alıyor. Bu soruları doğru ve eksiksiz olarak cevaplaman, birlikte daha verimli çalışabilmemiz ve ortak hedeflerimize yönelik daha güçlü adımlar atabilmemiz açısından çok önemli.

Eşittir Kod projesi, teknolojiye erişimi kısıtlı öğrencilerde, temel kodlama ve robotik eğitimleriyle (Scratch, mBlock, Arduino) toplumsal cinsiyet bilincini oluşturmayı amaçlıyor. Dolayısıyla, daha fazla kız öğrencinin teknoloji eğitimi almasını ve STEM alanındaki mesleklere ilgi duymasını hedefliyor.

Eşittir Kod, detaylarını aşağıda bulabileceğin iki farklı ortaokulda, bir lisede ve bir etüt merkezinde yürütülüyor.

Maçka Pakmaya Hüsamettin Ziler Ortaokulu
Pazartesi - Salı / 13.00 - 16.00

Kuştepe Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu
Çarşamba - Perşembe / 13.30 - 16.30

Maçka Mesleki Teknik Anadolu Lisesi
Pazartesi / 8.55 - 12.00

Gönüllülerden beklentimiz:
Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanında eğitimini sürdüren ya da bu alanların birinden mezun olan kadın gönüllülerin, gerçekleştirdiğimiz atölyelerde, eğitmen haftalık izlenceyi aktarırken eğitmeni kolaylaştırmaları ve rol model olarak yer almalarıdır.

Cevapların için şimdiden çok teşekkürler,
Görüşmek üzere!
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Genç Hayat Vakfı. Report Abuse