Firma & Uluslararası Öğrenci İşbirliği Projesi Başvuru Formu
Bilindiği üzere ülkemiz, dünyanın neredeyse her ülkesinden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türk üniversiteleri olarak 2023 yılı için belirlenen hedeflere ulaşmak amacıyla üniversitelerimiz ve çatı örgütü niteliğindeki meslek kuruluşlarımız el birliği içerisinde yoğun bir çalışma yürütmektedir.

İhracatımızın 2023 yılı için belirlenen hedeflere ulaşması ülkemizin en önemli ve potansiyel ekonomik hedeflerinden bir tanesidir. İhracatta bu seviyeye ulaşmak için ise yurt dışında ticaret yapan iş insanlarımızın ilgili ülkeyi iyi tanımaları, o ülkeye yönelik kapsamlı ve detaylı çalışmalar yaparak, etkin girişimlerde bulunmak suretiyle kendi sektörüyle ilgili ihtiyaçların tespit edilmesi ve çözüm üretilmesiyle mümkündür.

Bu çerçevede, ülkemizdeki üniversitelerde eğitim gören uluslararası öğrencilerimiz ihracat yapan iş insanlarımız için önemli bir potansiyel ve insan kaynağını teşkil etmektedir. Bu gerçek doğrultusunda Hizmet İhracatçıları Birliğimiz (HİB) uluslararası öğrencilerimizle ihracatçı iş insanlarımızı buluşturmayı sağlayacak “Firma & Uluslararası Öğrenci İşbirliği Projesi” başlatmıştır.

Bahse konu proje kapsamında, ilgili uluslararası öğrencilerin henüz öğrenci iken staj statüsünde ve mezuniyetlerini müteakip Türk ihracatçı firmalarda gerek Türkiye’de gerekse kendi ülkesinde işbirliği yapması öngörülmekte olup, üniversitelerimizde öğrenim gören ve kendi ülkelerinde iş yapan Türk ihracatçıları ile işbirliği yapmak isteyen uluslararası öğrencilerden proje kapsamında başvurular alınmaya başlamıştır.

Bu kapsamda, ihracatımız için önemli fayda sağlayacağı değerlendirilen ve başvurunun ücretsiz olduğu söz konusu projemiz kapsamında gerçekleştirilecek görüşmelere katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

NOT: Katılım Formunda talep edilen bilgiler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu dikkate alınarak, Birliğimizce gerçekleştirilecek Firma & Uluslararası Öğrenci İşbirliği Projesi yönelik kullanılacak olup, bu veriler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Kuruluş/Firma İle İlgili Bilgiler
Kuruluş/Firma Unvanı: *
Kuruluş/Firma Vergi Numarası: *
İnternet Sitesi *
İletişim Kurulacak Yetkili Kişi İle İlgili Bilgiler
Adı - Soyadı: *
Unvanı: *
Telefon Numarası: *
E-posta Adresi: *
Faaliyet Gösterdiği Sektörler: *
Hedef Ülkeler: *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy