הרשמה למפגש מפתחים 2.6.16
שלום לכולם,

אנחנו מצפים לראות אתכם במפגש ב- 2.6
המפגש יתקיים החל מהשעה 18:00 במשרדי ויקימדיה ישראל - קרליבך 7 תל אביב
למידע נוסף על דרכי הגעה למשרדים, בקרו באתר העמותה - www.wikimedia.org.il

במסמך זה תוכלו למצוא שלושה מסלולים אפשריים לפיתוח שהכנו עבורכם. תוכלו להירשם ליד כל אחד מהמסלולים בהם תרצו לעסוק במפגש. לחלופין, ניתן כמובן להגיע עם רעיונות אחרים שלכם ולגייס מפתחים נוספים במפגש.
ההרשמה המוקדמת תאפשר לנו לגייס מפתחים ומנחים לנושא.

1. פיתוח בוטים וגדג'אטים לוויקימילון
ויקימילון הוא אחד ממיזמי האחות של ויקיפדיה. קהילת ויקימילון העברית זקוקה לבוטים וכלים לחיזוק המילון החופשי וסיוע לקהילת הכותבים. במפגש נפתח בוטים מבוססי פייתון (pywikibot) וגדג'אטים בג'אווה סקריפט לשימוש ויקימילון כדי להעשיר את ויקימילון במידע נוסף ולייצר אחידות בערכים המילוניים. מילון (אפילו יותר מאינציקלופדיה) דורש אחידות גבוהה, תבניתיות ותאימות בין ערכים. מחשבים ותכנות הם חלק חשוב במילונאות המודרנית ולכן יש בהם כוח רב ביצירת מילון בכלל ובכתיבת ערכים בוויקימילון בפרט. לשם כך מטרתנו לבנות: 1. בוט שסורק באופן קבוע את כל ערכי המילון, בודק את הכללים הטכניים ולשוניים, מתקן ומתריע על בעיות. 2. סקריפט או כלי שמתריע בזמן אמת ועוזר לעורך לוודא בעת העריכה שכל הכללים מתקיימים. 3.כלי וואבי או סקריפט ליצירה וחלול של ערכים מילוניאים חדשים. 4. כלי עריכה נוספים והרחבות לעורך החזותי בוויקימילון.
2. חיבור בין מסד הנתונים של הספרייה הלאומית וויקינתונים
חיבור בין מסד הנתונים של הספרייה הלאומית וויקינתונים הושק בהאקתון בהצלחה! עד כה נכתב סקריפט להעברת הנתונים. הורץ בוט שהעשיר בכ-10,000 פריטי ויקינתונים במזהי הספרייה הלאומית (היו פחות מ-1,000 בתחילת ההאקתון) בסה״כ צומדו כך אוטומטית כ-70,000 אישים, ובאופן ידני עוד כ-18,000. כ- 90,000 נתונים נוספו מוויקינתונים ההספרייה הלאומית. מה הלאה? 1. Parsing למקצועות – שם המקצוע לרבות חיפוש ה-"רמיזות" שלו (מפתח אחד). 2. פיתוח BOT לשמירת המידע ב-Wikidata (יש שלד ראשוני כי בוצע התחלנו פיתוח בהקאתון) (שני מפתחים) 3. פיתוח מודול לאיתור רשומה ב-wikidata המקבילה לרשומת NLI ללא מזהה VIAF (יש שלד כי בוצע פיתוח לכך בהקאתון – מומלץ ניסיון ב-SPRAQL) (מפתח אחד).
3. גאדג'טים לוויקיפדיה
ויקיפדיה מאפשרת למשתמשים להעשיר את חווית המשתמש ע"י "גאדג'טים" - חלקי JavaScript המתממשקים עם האתר. גאדג'טים עובדים על ממשק המשתמש בלבד, עבור המשתמש שמתקין אותם, מכילים קטעי JavaScript עם jQuery וספריות אשר מותקנות על ויקיפדיה. בוויקיפדיות השונות קיימים אלפי גאדג'טים הפתוחים לשימוש, ונעים ברמת התחכום מקטעי קוד פשוטים ועד מערכות מתוחכמות העובדות עם ממשק המשתמש. פיתוח גאדג'טים מתאים למשתמשים חדשים או ותיקים, ודורש רק הבנה בJavaScript ו-jQuery. במהלך הפעילות נעבור על הבסיס לפיתוח גאדג'טים בדף המשתמש האישי בוויקיפדיה כדי להיכנס לתחום ולאפשר למשתתפים לתכנת עזרים לוויקיפדיה בעברית בעתיד.
יש לי רעיון נוסף! אני אעבוד על המיזם שלי.
אם הנך מעוניין.ת להציע רעיון אחר ולעבוד על פיתוחו בזמן המפגש, אנא פרט.י.
Your answer
שם מלא
Your answer
שם משתמש במיזמי ויקימדיה
Your answer
כתובת דואר אלקטרוני
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Wikimedia Israel. Report Abuse - Terms of Service