Formularz zgłoszenia uczestnictwa w VIII Spotkaniu Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej
Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza”, podczas którego zaprezentowane zostaną przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego.
Uczestnicy 2-dniowego spotkania zapoznają się z dokonaniami Muzeum Górnictwa Węglowego i Szybu Maciej, zarówno w formie referatowej jak i wizyt studyjnych oraz będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z zaproszonymi ekspertami.

Gościem specjalnym VIII Spotkania Forum, który wygłosi wystąpienie otwierające pt. "Przemysłowy sztafaż" będzie reporter, fotograf i auto książek p. Filip Springer.

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej realizowane jest w ramach inicjatywy "Dziedzictwo i Rozwój – Stała Konferencja Muzeów i Samorządu Terytorialnego", zaś Partnerami wydarzenia są: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego oraz Stowarzyszenie Genius Loci.

Funkcjonujące od 2016 r. Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej to otwarta platforma współpracy o zasięgu ogólnopolskim, którą tworzą muzea oraz inne instytucje kultury i podmioty programowo zajmujące się dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym, zorganizowane w sieć (obejmującą swym zasięgiem wszystkie regiony kraju), w celu wypracowania i wdrożenia doktryny dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, jego ochrony, zarządzania, upowszechniania i promocji.

Termin i miejsce Konferencji:
14 listopada 2018 r. – Muzeum Górnictwa Węglowego z Zabrzu, Sztolnia Królowa Luiza, ul. Wolności 408
15 listopada 2018 r. – Szyb Maciej, ul. Srebrna 6
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2018 roku poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje termin zgłoszenia.

Wszelkie informacje dot. spotkania (w tym również program) można uzyskać kontaktując się z Organizatorem – e-mail: smsi@muzeum.bydgoszcz.pl lub na stronie internetowej: http://www.muzeum.bydgoszcz.pl/sesje_konferencje. Program może ulec zmianie.


NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY. DZIĘKUJEMY ZA ZGŁOSZENIA.

Submit
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service