Kluczowe obszary w raporcie ESG dla PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego jako pierwsze spośród wszystkich stowarzyszeń członkowskich World Green Building Council, przygotowuje się do opracowania raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem zasad i standardów ESG.

Jako organizacja pozarządowa od 2008 roku realizujemy misję działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

W ramach działalności PLGBC chcemy budować naszą odpowiedzialność społeczno-środowiskową i zwiększyć transparentność organizacji.

Celem niniejszej ankiety jest zebranie koniecznych do sporządzenia naszego raportu ESG informacji (PLGBC nie obejmuje prawny obowiązek raportowania, jest to nasza dobrowolna inicjatywa). Ankieta i wyróżnione w niej obszary tematyczne zostały dostosowane do skali i rodzaju działalności PLGBC, a wyniki posłużą opracowującym raport jako źródło Waszej opinii na temat naszego wpływu na kwestie zrównoważonego rozwoju.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie do 2 minut.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
1. Jaką grupę związaną z PLGBC reprezentujesz? *
2. Jaki jest Twój stopień zaangażowania w działalność PLGBC według Twojej opinii *
3. Jaki wpływ ma według Ciebie PLGBC na poniższe obszary środowiskowo-społeczne i czy należy je ująć w raporcie ESG (od 5-bardzo istotny do 1-nieistotny) *
5
4
3
2
1
nie mam zdania
Rozwój branży zrównoważonego budownictwa w Polsce (np. tworzenie sieci kontaktów w branży nieruchomości, prowadzenie i aktualizacja bazy budynków certyfikowanych w Polsce, rozwój systemu certyfikacji budynków mieszkalnych ZIELONY DOM)
Podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej zrównoważonego budownictwa (organizacja wydarzeń, szkoleń, grup roboczych, publikacji edukacyjnych)
Odpowiedzialność środowiskowo-społeczna Członków PLGBC
Ogólny wpływ PLGBC na środowisko (np. pro-środowiskowe praktyki np. liczenie śladu węglowego wydarzeń)
Ogólny wpływ PLGBC na społeczeństwo (np. inicjatywy społeczne typu Szlachetna Paczka)
Zmiany prawne związane ze zrównoważonym budownictwem w Polsce (np./ konsultacje i/lub tworzenie rekomendacji do dokumentów rządowych, samorządowych)
Warunki pracy w PLGBC (np. zatrudnienie, edukacja)
Różnorodność i równe szanse pracowników, członków stowarzyszenia, członków zarządu i pozostałych zaangażowanych stron (np. podział według płci czy charakteru działalności firmy, przejrzystość obowiązujących zasad)
4. Jaki wpływ ma według Ciebie PLGBC na poniższe obszary finansowo-organizacyjne i czy należy je ująć w raporcie ESG (od 5-bardzo istotny do 1-nieistotny) *
5
4
3
2
1
nie mam zdania
Współpraca z różnymi interesariuszami na rynku
Współpraca międzynarodowa i partnerstwa
Poziom zadowolenia Członków PLGBC z działalności stowarzyszenia
Przejrzystość mechanizmu przyjmowania nowych członków do PLGBC
Poziom transparentności finansowej PLGBC (przychody, koszty, podatki, wsparcie ze strony państwa, dofinansowania)
5. Czy są według Ciebie inne ważne obszary, na które PLGBC ma znaczący wpływ, a które nie zostały wymienione powyżej i powinny znaleźć się w raporcie ESG opracowywanym dla PLGBC?
6. Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w konsultacjach dotyczących wyboru finalnych obszarów istotnych do raportowania ESG zostaw nam swój adres email (email będzie wykorzystany tylko na cele tych konsultacji).
Klauzula informacyjna
Administratorem Państwa danych jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC) z siedzibą w Gliwicach, ul. Konarskiego 18C/2-11A, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000317576 (dalej: „PLGBC”), REGON 241 056 815, NIP 631 257 96 51. Dane osobowe osób, które dodadzą swój adres email, przetwarzane są w celu udziału w konsultacjach dotyczących wyboru finalnych obszarów do raportu ESG. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych ich dotyczących oraz prawo żądania sprostowania tych danych, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej na adres biuro@plgbc.org.pl.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy