Omogočanje in zagotavljanje vključevanja vseh mladih v družbo
Hej!

Smo Ambasadorji mladinskega dialoga - projekta, ki deluje pod okriljem Mladinskega sveta Slovenije. 

V času od 1. 7. 2023 do 31. 12. 2024 se tako naša ekipa mladih ambasadorjev sprašuje ravno o spodaj navedenih vprašanjih, saj se z njimi osredotočamo na 3. evropski cilj za mlade, t.j. »Vključujoče družbe«. Vaši odgovori bodo obravnavani na evropski ravni.

Trenutno poteka posvetovalna faza 10. cikla mladinskega dialoga pod naslovom »Omogočanje in zagotavljanje vključevanja vseh mladih v družbo«. 

Zavedamo se, da smo mladi, nosilci prihodnosti, in verjamemo, da je ključnega pomena, da mlade nagovarjamo k vrednotam vključevanja, enakosti in spoštovanja raznolikosti.

Zato vas vabimo k sodelovanju pri reševanju spodnjega vprašalnika, ki bo pripomogel k uresničevanju ciljev vključujočih družb.

HVALA za tvoj čas! <3

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Spol *
Starost *
Ali si mlada oseba s posebnimi potrebami? (Oseba z motnjami v duševnem razvoju, slep in slaboviden, gluh in naglušen, oseba z govorno-jezikovnimi motnjami, gibalno oviran, dolgotrajno boln, oseba z učnimi težavami, oseba s čustvenimi in vedenjskimi motnjami, oseba z avtističnimi motnjami) *
Tvoja etnična pripadnost je: *
Si religiozen/a? Če si, v katero religijo se uvrščaš? *
Spolna usmerjenost *
Iz katerega območja prihajaš? *
Status *
Ali imajo tvoji starši univerzitetno izobrazbo? *
Si že sodeloval/a v dejavnostih Ambasadorjev mladinskega dialoga? *
Ali se strinjaš, da obstajajo ovire pri vključenosti v izobraževanje, dostopa do kakovostnega učenja, zaposlovanja ter spremljajoče socialne varnosti in zdravstvenega varstva za mlade z manj priložnostmi? (Mladi z manj priložnostmi so tisti, ki imajo manj priložnosti zaradi osebnih težav ali ovir, ki jih omejujejo ali jim preprečujejo, da bi se polno vključevali v vsa okolja/ v družbo.)
*
Katere ovire onemogočajo popolno vključenost v izobraževanje, dostop do kakovostnega učenja, zaposlovanja ter spremljajoče socialne varnosti in zdravstvenega varstva, ki lahko vplivajo na izkušnjo in uspeh v teh ključnih področjih življenja? Naštej vsaj 3. (V primeru, da misliš, da teh ovir ni, naredi črtico)
*
Na katerih področjih še obstajajo možnosti za izboljšanje vključevanja mladih? Kakšnih sprememb bi si želel/a? *

Kaj meniš, kateri elementi so tisti, ki gradijo dobro podporno okolje v tvojem lokalnem okolju? Označi 3 zate najpomembnejše.

*
Required

Kako skrbi tvoje lokalno okolje za mlade z manj priložnostmi in kako skrbiš ti in tvoji vrstniki? Napiši nekaj dobrih praks. Pri tem ti lahko pomagajo točke iz prejšnjega vprašanja, ki naj služijo kot izhodišče za specifična področja (izobraževanje, dostop do fizičnega zdravja in rekreacije, dostop do delovnih priložnosti in dobrih delovnih pogojev, ipd.)

*
Kako lahko mladinske organizacije (npr. taborniki, skavti, mladinski centri) bolje podprejo popolno vključevanje vseh mladih v družbo, zlasti mladih z manj priložnostmi?
*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Mladinski svet Slovenije. Report Abuse