Radomír Orkáč: Evidence výskytu zápachu na území Hrabové
Zápach z některých výrobních závodů CTP Parku Hrabová obtěžuje již několik let ve větší či menší míře občany Hrabové, Nové Bělé, Hrabůvky a Dubiny.

Pachová studie, kterou si Česká inspekce životního prostředí nechala v roce 2018 zpracovat ukázala, že kromě společnosti Brembo CZ se objevili i další společnosti, jejichž výrobní procesy jsou rovněž zdrojem nežádoucího zápachu (ITT Holdings Czech Republic s.r.o., HP – Pelzer s.r.o. Ostrava, GRUPO ANTOLIN OSTRAVA s.r.o, FEVE s. r. o. a Sungwoo Hitech s.r.o.).

Lidé, kteří v blízkosti průmyslového areálu bydlí nebo se často pohybují, mají možnost prostřednictvím online formuláře zaznamenat výskyt specifického zápachu, o němž se domnívají, že pochází ze společnosti Brembo CZ, případně jiných firem, které se v zóně nachází.

Cílem tohoto sledování je především získat přehled o četnosti, intenzitě, místech výskytu zápachu včetně závislosti na povětrnostních podmínkách. Konkrétní podněty má k dispozici ČIŽP, která prověří dobu a čas výskytu zápachu se záznamy provozních údajů a dat z příslušných provozů a vyhodnotí případné souvislosti. V případě Bremba CZ i dalších podniků půjde především o jakousi zpětnou vazbu do jaké míry jsou jejich případná opatření k eliminaci nežádoucích pachů účinná.

K datům mám přístup pouze já, komukoliv dalšímu data předávám anonymizována!!!

Evidované podněty od občanů: Evidence zápachu (květen – červen 2021)
https://www.hrabova.info/wp-content/uploads/2021/06/evidence_zapachu.xlsx

Moc děkuji za spolupráci.

Ing. Radomír Orkáč
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of CREST. Report Abuse