İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ KATILIM FORMU
2004 yılında kurulan İTÜ Güneş Arabası Ekibi, yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalar için tasarlayıp ürettiği araçlar sayesinde edindiği tecrübeleri ülke endüstrisini kalkındıracak çalışmalara yansıtmak, bir mühendislik yarışına dönüştürmek istiyor. Takımımızın bir parçası olacak,  bu yarışa öğrendiklerini ve öğreneceklerini pratiğe dökerek katkıda bulunacak, kendini alanında yetkinliğe eriştirecek azim ve görüşe sahip ekip üyeleri arıyoruz.


https://www.instagram.com/itusolarcarteam/
Sign in to Google to save your progress. Learn more
World Solar Challenge 2017 - Darwin/Australia
Biz kimiz?
Ekibin tanıtım filmi : https://www.youtube.com/watch?v=B5zmqQH2uAM

2004 yılı bahar döneminde İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından kurulan İTÜ Güneş Arabası Ekibi (İTÜGAE), üniversite–sanayi–öğrenci üçgenindeki ilişkileri güçlendirmeyi, bu süreçte de alternatif enerji kaynaklarının önemini vurgulayarak güneş enerjisine dikkat çekmeyi hedef edinmiştir. Kurulduğu günden bugüne 8 adet ARIBA’yı tasarlayıp üreten ekip mezunlarından aldığı bilgi ve tecrübeyle kullandığı teknolojiyi her ARIBA’yla bir üst noktaya taşımıştır. Ekip günümüzde mekanik, elektrik-elektronik, malzeme/kompozit gövde üretimi ve organizasyon olmak üzere dört alt gruptan oluşmaktadır.

2004 yılında kurulan ekibimiz bugüne kadar 1 tanesi Türkiye’nin ilk ve tek 4 kişilik güneş enerjili aile aracı olmak üzere 8 adet güneş enerjili araç üretti. Ekibimiz bu araçlar ile 2’si uluslararası olmak üzere 22 adet ödül kazanarak Türkiye’nin tüm öğrenci ekip/kulüp/toplulukları arasında en çok ödül almış ekibidir.

Son 2016 senesinde Avrupa Turnuvasından en hızlı güneş arabası ünvanını elde ederek Avrupa 6.sı olan takımımız, 2017 Ekim ayında 46 takımın katıldığı Avustralya kıtasını aşma şeklinde düzenlenen Dünya Turnuvasında ise 13. olmuştur.

Var olan tecrübelerini kullanarak gelişmeye sürekli devam eden ekibimiz, yaptığı araştırma-geliştirme çalışmalarıyla üniversite-öğrenci-sanayi üçgenini iyileştirmeye, bu çalışmaları son kullanıcının ve piyasanın erişimine açmak amacıyla alternatif enerjili araç gelişimine odaklanmıştır.

Gruplar
MEKANİK
-Süspansiyon Sistemi Tasarımı
-Direksiyon Sistemi Tasarımı
-Aerodinamik Tasarım
-Fren Sistemi Tasarım
-Yürüyen Aksam Tasarımı

GÜÇ SİSTEMLERİ
-Elektrik Motorları
-Güneş Paneli Sistemleri
-Batarya Sistemleri

GÖMÜLÜ SİSTEMLER
-Gömülü Sistem Donanım Tasarımı
-Gömülü Sistem Yazılım Tasarımı
-Kablosuz Haberleşme Sistemleri

STRATEJİ
-Bilgisayar ortamında pist ve araç modellemesi
-Sürüş profillerinin analizi
-Yarışlar için optimum stratejinin bulunması

İLERİ SÜRÜŞ TEKNOLOJİLERİ
-Otonom Sürüş Sistemleri
-Görüntü İşleme
-Optimizasyon ve Modelleme
-Bulut ve İnternet Teknolojileri
-Arayüz Yazılımları
-Data Analizi

ÜRETİM
-Yapısal Üretim
-Yapısal Üretim Simülasyonu ve Analizi
-Reçine Sistemleri
-Kalıplama Teknikleri
-Kalite Kontrol ve Test Yöntemleri

İŞ GELİŞTİRME
-Görsel Tasarım
-Sponsorluk
-Sosyal Medya
-Tanıtım
-Websitesi

FİNANS VE RAPORLAMA
-Lojistik
-Satın Alma

YARIŞ OPERASYON VE DIŞ İLİŞKİLER
-Teknik Kontrol
-Dış İlişkiler
-Yarış Organizasyonu
Kim başvurmalı?
İTÜ çatısı altında okuyan, söz konusu çalışmamızın konuları çerçevesinde hem kendini geliştirebilecek, hem de bu ekibin bir parçası olup projenin gelişimine katkı sağlayabileceğine inanan bütün öğrenciler bu ekibin bir parçası olabilirler. Öğrenmeye ve çalışmaya, derslerde gördüğü bilgilerin üstüne yenilerini ekleyip bunları gerçek hayatta kullanmaya ve projenin devamlılığı için çalışmaya hevesli tüm öğrenciler başvurabilirler.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy