Ви благодариме што се одлучивте да се приклучите кон Лингва проект!
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Е-адреса *
Име *
Презиме *
Во која држава живеете?
Како слушнавте за Глобал војсис? *
Јазик (јазици)-извор *
Во моментов пишуваме написи на јазиците подолу. Во моментов немаме потреба од волонтери за преведување на англиски јазик.  
Јазик-цел *
Овој јазик треба да биде Вашиот мајчин јазик.
Required
Соработка како преведувач
Не се потребни формална квалификација и минимално искуство како преведувач.
Колку написи месечно би можеле да преведете? *
Може да преведувате колку сакате, согласно Вашите интереси и темпо!
Преведувачко искуство
Доколку имате; добредојдени се и студенти и не така искусни преведувачи кои сакаат да учат
Области од интерес
Кои светски региони, земји, прашања, теми посебно Ве интересираат, доколку има такви?
Други начини на соработка
Има многу што да се прави освен да се преведува за да помогнете на заедницата да се движи напред!
Можам да помогнам со
Ќе добиете соодветна обука доколку е потребно а поддршка има во секое време
Колку часа месечно би можеле да посветите на проектот?
Може да посветите време колку што сакате а и да бидете флексибилни со тоа!
Блогирање и друштвени мрежи
Ако имате блог или сте корисник на друштвена мрежа, Ве молиме кажете ни за да знаете дека сте ни важни!
Вашиот/вашите блог/ови
Вашето корисничко име на Твитер
Нашето е @globalvoices
Вашиот профил на Фејсбук
Други...
(Гугл+, Фликр, Јутјуб, итн.)
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google.