"Zagraj nam muzyczko" - wakacyjny projekt w ramach programu EtnoPolska (lipiec - wrzesień 2020 r.)
Gmina Strzyżewice to miejsce, gdzie przez wiele lat odbywało się mnóstwo wydarzeń artystycznych uwzględniających kulturę ludową. W latach 70-tych grupy śpiewaczy prezentowały się m.in. na Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym..

W oparciu o dawne czasy, chcemy zaangażować osoby, które kiedyś zajmowały się krzewieniem kultury ludowej oraz mają wiele spisanych utworów, przekazów i bajań. Z uwagi na zmiany jakie zaszły w życiu społeczeństwa, wiele osób zrezygnowało z udziału w projektach muzyczno-śpiewaczych.

Proponujemy udział w projekcie, w którym chcemy powołać grupę śpiewaczą , która zaprezentuje się na finałowej potańcówce. Będziemy wspólnie bawić się będzie przy dźwiękach orkiestry dętej oraz kapeli z naszego regionu, która zabierze nas w dawne czasy tupania w drewniane podłogi.


Kogo szukamy!
• Dzieci
• Młodzieży
• Dorosłych

Co zapewniamy
• Udział w ciekawej przygodzie śpiewaczej i poznanie tradycji naszego regionu
• Udział w warsztatach muzyczno-wokalnych
• Dobrą zabawę i integrację
• Potańcówkę z udziałem kapeli


Warsztaty odbywać się będą od lipca do września 2020, jeden raz w tygodniu.

Prowadzenie:

Przemysław Łozowski- Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej „Chojzes Klezmorim”, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie jest współzałożycielem (jako muzyk i pedagog) dwóch szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi w Polskiej Bibliotece w Dublinie. Założyciel „The SuperTonic Orchestra” – zespołu promującego muzykę tradycyjną z terenów Rzeczypospolitej. Aktywnie animuje życie społeczno-kulturalne Polonii w Irlandii.

Anna Różycka studiowała na AM w Katowicach oraz KUL, pracuje i tworzy głównie w dziedzinie muzyki, zwłaszcza muzyki ludowej i tradycyjnej. Gra na suce biłgorajskiej, fideli płockiej, skrzypcach, mazankach, mandolinie, cymbałach, śpiewa, uczy gry i śpiewu, prowadzi zapis ginących pieśni i etnograficzne wyprawy terenowe, zajmuje się opracowaniem i aranżacją pieśni ludowych.Od 1984 roku prowadzi czynne życie koncertowe, od 1992 roku prowadzi działalność edukacyjną, etnograficzną i popularyzatorską. Jest osobą odpowiedzialną za wyszukiwanie, zbieranie, opracowywanie i aranżacje pieśni w zespole „Kapela Drewutnia”.

Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy