הרשמה למושב הדוקטורנטיות/ם 2019
הכנס הסוציולוגי השנתי הוא הזירה המרכזית שבה נפגשים הסוציולוגים/ות בישראל מדי שנה, ובכלל זה גם החוקרות/ים הצעירות/ים. השנה נבקש לנצל את המפגש המשותף ליצירת דיאלוג ושיח בין משתתפי המושב באמצעות קיום שולחנות עגולים. נקיים שני שולחנות עגולים, שיציעו שני דיונים רחבים שונים ויכללו הנחיה לצד מקום לדיון חופשי:

1. נטוורקינג, קהילה, קריירה
כסוציולוגיות/ים צעירות/ים, דילמות של ניהול קריירה מלוות אותנו בכל צעד שלנו. לעיתים, נתיב קבלת ההחלטות של דרכנו האקדמית הוא בודד למדי, וכרוך בהתמודדות עם שלל שאלות: האם לכתוב דיסרטציה או דוקטורט מאמרים? מתי ואיפה לפרסם? מתי להתחיל לחפש אפשרויות לפוסט-דוקטורט? האם ומתי להחליט אם אני סוציולוג/ית או אנתרופולוג/ית? והאם יש "מתכון" ליצירת קשרים מקצועיים?
מטרתו של השולחן העגול להפיג את הבדידות ביחס לשאלות הללו. גם אם לא נקבל תשובות ברורות, נשמע פרספקטיבות שונות ונמקם את עצמנו ביחס אליהן.
דוברים: ד"ר לירון שני (מנחה); ד"ר יפעת גוטמן; ד"ר מהא כרכבי סבאח

2. בחזרה לשדה: המחקר בעולם שמחוץ לכתבי העת
כסוציולוגיות/ים, שאלת גבולות השדה מעסיקה אותנו רבות, אך מהם גבולות המחקר? האם הוא באמת נגמר עם ההגשה (והקבלה, במקרה הטוב) לכתב העת? הרי המילים שלנו יחיו לנצח על הדף, ומה עם מושאי המחקר שלנו? בואו לשולחן העגול כדי שנדון בתפקידנו כחוקרות וחוקרים מעבר לגבולות האקדמיה, כתבי העת והכנסים האקדמיים. נעורר את השאלות: מהי חובתנו האתית כלפי השדה? כיצד ניתן לחבר את המחקר שלנו בחזרה לשדה ולנחקרים? כיצד נוכל לגמול להם ולשתף אותם בממצאים כדי שמחקרינו יטיבו גם איתם? או אולי לא צריך את כל זה, גם ככה קשה באקדמיה... נדבר על כל אלה, על מה שהוביל אותנו למחקר ועל החיבור בין אקטיביזם למחקרים אקדמיים.
מנחה: ליאור אלפנט
Email address *
שם *
הרשמה לשולחן: *
הערות:
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy