[Climate] Open Data Expo 2.0.2.0
Open Data Expo je tak trochu jiný avšak jednoznačně největší a nejdůležitější veletrh&konference otevřených dat v Česku.

Publikujete otevřená data, využíváte je v praxi anebo se jednoduše zajímáte o všechno spojené s otevřeným vládnutím, digitální veřejnou správou a civic technologies? Přijďte!

Letošní ročník věnujeme aktuálnímu tématu: klimatické krizi.

Naším cílem je podpořit technologický, ale i společenský rozvoj v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu a upozornit na důležitost a využití (otevřených) dat právě při ochraně životního prostředí.


--
[ENG]

The Open Data Expo is a bit different but by far the biggest and most important open data fair&conference in the Czech Republic.

Do you publish open data, use it in practice, or are you simply interested in everything related to open governance, digital governance and civic tech? Come!

This year we focus on the current topic: the climate crisis.

Our aim is to support technological as well as social development in the field of environmental and climate protection and to draw attention to the importance and use of (open) data in environmental protection.
Jméno / Name *
Your answer
Příjmení / Surname *
Your answer
Společnost / Company
Your answer
Kontaktní e-mail / Contact E-mail *
Your answer
Prostor pro váš komentář, chcete-li nám něco vzkázat / Space for your comment if you want to tell us something
Your answer
Prosím zaškrtněte tento box a dovolte nám uložit vaše kontaktní údaje pro potřeby Nadace OSF. Informace nebudou zveřejněny ani sdíleny se třetími stranami / Please check this box and let us save your contact details for Open Society Fund Prague. Information will not be published or shared with third parties. *
Souhlasím se sdílením mého jména, příjmení, společnost a kontaktního e-mailu s ostatními registrovanými účastníky*cemi / I agree to share my first name, last name, company and contact e-mail with other registered participants *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Nadace OSF. Report Abuse