Registrace na Prague Climate Talk: Odpad jako příčina klimatické změny: co s ním? / Registration for the Prague Climate Talk: Waste as a driver of climate change: what are the solutions​?

Zde se můžete registrovat na debatu "Odpad jako příčina klimatické změny: co s ním?", která se bude konat v pondělí 13.5. 2019 od 16:00 v Evropském domě (Jungmannova 745/24, 110 00 Nové Město).

Tato debata je součástí cyklu Prague Climate Talks a je pořádána Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s pražskou pobočkou Heinrich-Böll-Stiftung, pod záštitou Informačního centra OSN v Praze.

Debata proběhne v češtině s anglickým překladem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Here you can register for the debate "Waste as a driver of climate change: what are the solutions​?" which will be held on Monday 13 May 2019 from 4pm in Evropský dům (Jungmannova 745/24, 110 00 Nové Město).

The debate is a part of the Prague Climate Talks project and is organized by EUROPEUM Institute for European Policy in cooperation with Heinrich-Böll-Stiftung Prague, under the auspices of the UN Information Center in Prague.

The debate will be held in Czech with English translation.

    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question