W dziką stronę - szkolenie terenowe z okazji Dnia Pustej Klasy
Drodzy nauczyciele i nauczycielki zbliża się tegoroczny Dzień Pustej Klasy! Z tej okazji zapraszamy Was na 3-godzinne bezpłatne warsztaty, podczas których zaprezentujemy ciekawe, aktywizujące formy edukacji w terenie. Warsztaty odbędą się 18 kwietnia 2018, w godzinach 15:00-18:00 w łódzkim Lesie Łagiewnickim.

Co będziemy robić?
Podczas warsztatów podzielimy się naszymi doświadczeniami w planowaniu i organizowaniu zajęć w terenie. Wspólnie poszukamy inspiracji do tworzenia zajęć przyrodniczych w naturze . To w niej będziemy szukać pytań i odpowiedzi, a nawet materiałów dydaktycznych. Zaprezentujemy pomysły, które nie wymagają posiadania masy dodatkowych pomocy – wszystko co jest potrzebne żeby zaplanować ciekawe zajęcia jest w lesie. Pokażemy także różne wersje ćwiczeń, dostosowane do różnych grup wiekowych.

Dzień Pustej Klasy – o co chodzi?
Dzień Pustej Klasy to wyjątkowe święto. To święto edukacji terenowej – czas na poznawanie otaczającego nas świata, na przyjrzenie się przyrodzie, na wspólne doświadczanie kontaktu z nią. To także okazja do spędzenia z Waszymi uczniami dnia pełnego luzu, bez pośpiechu, dnia wypełnionego czasem na nawiązywanie relacji oraz wspólnej zabawy. Niezależnie od wieku Waszych uczniów wspólne spędzenie tego dnia poza szkolnymi murami może być dla Was ciekawą przygodą.
Więcej informacji o Dniu Pustej klasy znajdziecie na naszej stronie:
http://emptyclassroomday.eu/pl/o-dniu/

Dla kogo są warsztaty?
Warsztaty skierowane są do wszystkich nauczycieli/ek, niezależnie od nauczanego przez Was przedmiotu oraz etapu edukacyjnego. Podczas warsztatów pokażemy ćwiczenia do wykorzystania, których nie trzeba być przyrodnikiem. Zapraszamy zarówno nauczycieli, którzy nie brali jeszcze udziału w Dniu Pustej klasy i chcieliby dowiedzieć się o co w nim chodzi, a także nauczycieli, którzy już brali udział w ubiegłorocznych akcjach i szukają inspiracji do wykorzystania w tym roku.

Gdzie:
Las Łagiewnicki w Łodzi, spotykamy się przy parkingu Kaloryfer przy ulicy Wycieczkowej – niedaleko parkingu jest miejsce z ławkami ustawionymi w okrąg – tam będziemy na Państwa czekać (miejsce zaznaczone na załączanej mapce). Niedaleko miejsca spotkania jest przystanek autobusu 61 (przystanek Wycieczkowa – Wiewiórcza).

Kiedy: 18 kwietnia 2018 r., godz. 15:00 – 18:00

Co należy zabrać?
- pozytywne nastawienie,
- wygodne buty do chodzenia po lesie,
-ubiór odpowiedni do pogody,
- polecamy spakować również termos z ciepłą herbatą.

Imię i nazwisko *
Your answer
Nazwa placówki *
Your answer
Adres e-mali (kontakt do Pani/Pana, nie do szkoły) *
Your answer
Kontaktowy numer telefonu (potrzebny w przypadku zmiany miejsca szkolenia czy w wypadku bardzo złej pogody). *
Your answer
Etap edukacyjny, w którym Pan/Pani uczy *
Czy brała już Pani/Pan udziała w jakimś naszym szkoleniu terenowym? *
Czy ma Pan/Pani jakieś oczekiwania odnośnie warsztatów?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Ośrodek Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms