ZDRAVOTNÍ GRAMOTNOST SENIORŮ
Tento formulář slouží ke zjištění, zda připravovaný Národní standard zdravotní gramotnosti je
- srozumitelný,
- relevantní a
- proveditelný.
Obsahuje 64 položek dělených do kapitol a podkapitol
1. Podpora zdraví (a. Životní styl, b. Péče o prostředí)
2. Prevence nemocí
3. Zdravotní péče (a. Ošetřovatelská péče, b. Neodkladná první pomoc a bezpečné chování).

Tento standard se vztahuje na znalosti, dovednosti, postoje a návyky člověka na prahu stáří – seniora(cca 65 let). Již ve středním věku člověka se do značné míry rozhoduje o zajištění přiměřeného zdraví, dobrého funkčního stavu a o udržení soběstačnosti v nadcházející životní etapě. Tato „příprava na stáří“ by měla mimo jiné vyústit v dosažení kompetencí zdravotní gramotnosti ve věku, který je definován jako počátek seniorské životní etapy.

O standard se budou moci opírat vzdělávací předpisy, didaktické materiály, testovací nástroje, obsahy publikací pro děti pro cílovou skupinu, jejich rodinu, učitele a lektory mimoškolního vzdělávání.

Standard neslouží jako encyklopedie ani manuál pro cílovou skupinu, pečující osoby či lektory, neobsahuje vysvětlení pojmů ani popis způsobu, jak znalost apod. předávat.

Cílovou skupinou pro práci se standardem jsou profesionálové, kteří se věnují vzdělávání mladých dospělých v různých institucích.

Jeho vyplnění z Vaší strany přinese
- zpětnou vazbu tvůrcům
- lepší formulaci standardu jeho uživatelům, včetně Vás či Vašich blízkých.

Projekt přípravy Národního standardu zdravotní gramotnosti realizuje Národní síť podpory zdraví ve spolupráci s Unií center pro rodinu a komunitu s finanční podporou Ministerstva zdravotnictví.

Případné dotazy směrujte na email info@uniecenter.cz.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service