Реєстрація на архітектурний семінар ХША: 4квартали на Подолі — як відбувалася зміна парадигми в архітектурі 1980-х
Перша із серії подій Харківської Школи Архітектури, що є зараз у Львові, присвячена виходу наукового збірника “Після Соціалістичного Модернізму: архітектура, планування та міський дизайн 1980-х”.

“Смерть модернізму”, яку архітектурний теоретик Чарльз Дженкс констатував у 1977 році, може здаватися перебільшенням щодо радянського міського планування того часу. Але уважно вивчаючи архітектурні процеси в УРСР 1980-х років, можна помітити зрушення модерністської парадигми: переосмислення структури мікрорайонів та зміна містобудівного масштабу, гнучкі та локалізовані підходи до матеріальності проектів та облаштування міського простору. 

Саме про те, що спровокувало ці зрушення, та як політичні й культурні зміни впливали на архітектурні бачення та процеси втілення проєктів, ми хочемо поговорити на відкритому семінарі у ХША 28/11/2022 на прикладі 4кварталів — району, що був запроектований і збудований у 1979-1994 роках на Подолі у Києві.

Якими були цілі проекту та їх реалізація у просторі Подолу?

Модерністська парадигма і “щось після неї” — які постулати і концепції післявоєнного модернізму цей проект відкинув, а які зберіг?

- Чому і як одночасно виникають і реалізовуються такі проекти як 4квартали та Позняки-Осокорки?

- Ролі архітектора — між професійністю й заангажованістю.


Де? - Лекційна зала ХША (Львів, вул. Кубійовича 35А)

Коли? - 28 листопада, 18:30


Семінар передбачає активну участь, тому для участі необхідно ознайомитися зі статтею зі збірника — “4квартали на Подолі: відповідь (з) Києва на кризу модерністичного планування”

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Прізвище та Ім'я *
Які питання вас найбільше цікавлять у темі?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Харківська Школа Архітектури. Report Abuse