Vědomostní dotazník č. 5/2019
V tomto vědomostním dotazníku Vám předkládáme situaci cyklu při nachlazení. A také jak je důležité se vždy doptat i na další okolnosti, které mohou mít na průběh cyklu a tedy i na správnost vyhodnocení vliv.

Stejně jako u předešlých dotazníků je nutné na základě kazuistiky vyhodnotit záznamovou tabulku, aby mohl být dotazník správně zodpovězený.
Odpovědi můžete zasílat do 21.11. Pak budou stručné odpovědi opět uvedeny na webu a poté již odpovědi na tento dotazník nezasílejte. Opět bude možnost si objednat podrobnější rozbor dotazníku.

Za tým Centra naděje a pomoci
Bc. Veronika Kučerová, zdravotní sestra, poradkyně PPR
MUDr. Ludmila Lázničková, gynekoložka a vedoucí organizace

Kazuistika:
Klientka 35 let, s naší poradnou je dlouhodobě v kontaktu, nejprve pro nechtěnou neplodnost. S využitím NAPROHELP mají 2 děti ve věku 4 a 2 roky. Již nekojí. Další děti prozatím neplánují. Paní nám zasílá cyklus k posouzení. Vždy si jej pečlivě vyhodnocovala, ale nyní váhá s vyhodnocením. Byla zvyklá na první den vzestupu převážně 15. až 19. DC. V tomto cyklu si stěžuje, že „je to jiné“. Upřesňuje, že oproti zvyklostem má téměř stálý hlenový příznak. Opakuje se výskyt pocitu mokra. Též BTT nemají průběh, na jaký byla dosud zvyklá.
Při doptání na upřesnění situace sděluje, že od začátku října prakticky se stále cítila hodně nachlazená, unavená, „doma přecházela chřipku“. U lékaře ale nebyla. Situaci doma zvládala bylinkami. Po dalším doptání na bylinky sděluje, že především první týden v říjnu popíjela čaj s jitrocelem a mateřídouškou, několikrát denně. Také doma našla Mucosolvan, ten jí též přinesl úlevu. Od 11.10. již vnímala mírnou úlevu, bylinky ani léky dál neužívala.
Abychom mohli rozhodnout, zda a kdy v cyklu můžeme ukončit plodné období, bylo samozřejmě potřebné záznam správně vyhodnotit.
Pokuste se o to tedy také a odpovězte na otázky, které klientka klade:


Email address *
Potvrďte svůj email *
Your answer
Uveďte své jméno, příjmení *
Your answer
Kontaktní adresa (minimálně obec) *
Your answer
1. V minulém cyklu byl potvrzený vzestup BTT, mám správně vyhodnoceno, že 8. den cyklu, i když jsem nevnímala žádný hlen, bylo podle metodiky již plodné období? *
2. Je možné, že by výrazný pocit mokra 17. den cyklu byl způsoben spíše bylinkami, jako je jitrocel, mateřídouška, užíváním léku Mucosolvan? *
3. Je možné, že v záznamu se vyhodnotí více „vrcholů“ hlenu? *
4. Byl první den vzestupu BTT 21. den cyklu? Zvažovali jsme s mužem, že bychom trošku pozdější měření 17. den cyklu dali do závorky, ale maté nás stálý výskyt hlenu, abychom mohli ukončit plodné období. *
5. Proběhla vůbec v cyklu ovulace? Je možné již ukončit plodné období? *
Prémiové otázky
1. Který den v cyklu považujeme za vrchol hlenu vzhledem k ovulaci? *
Your answer
2. Kdy došlo k prvnímu dni vzestupu BTT? *
Your answer
3. Na jaké úrovni je linie? *
Your answer
4.Kdy byl potvrzený vzestup BTT? *
Your answer
5. Kdy končí plodné období? *
Your answer
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Centrum naděje a pomoci z.s.. Report Abuse