אולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים שאלון שלב א
שלום לכולכם,

אם הגעתם לעמוד החידון סימן שלמדתם על כוכבי הלכת, שחקרתם על גופים קטנים במערכת השמש, שאספתם חומר על שלושת המשימות העיקריות בתקופה האחרונה לחקר גופים קטנים במערכת השמש, שערכתם היכרות עם המושג כושר הפרדה אופטי, ושאתם מוכנים לאתגר!

החידון מורכב מארבעה חלקים, בהתאם למשימות ההכנה לחידון:
א) כוכבי הלכת (10 שאלות רבות ברירה)
ב) גופים קטנים במערכת השמש (שאלת רב ברירה אחת, 8 שאלות)
ג) משימות חלל לחקר הגופים הקטנים במערכת השמש (2 שאלות פתוחות)
ד) שאלות אתגר – כושר הפרדה אופטי וקריטריון ריילי (2 שאלות פתוחות)

להלן הנחיות לעבודה:
1. מומלץ להתחלק לארבע קבוצות, ולעבוד על כל ארבעת החלקים במקביל. אם כל התלמידים יפתרו ביחד את השאלות לפי הסדר, אתם עלולים לגלות שלא נותר לכם די זמן כדי לפתור את השאלות בחלקים ג' וד', שהן השאלות הקשות יותר.
2. אפשר לפתוח עד ארבעה מחשבים עם אותו קוד משתמש, כך שכל קבוצת מומחים תעבוד על חלק אחר בחידון. המעבר בין החלקים מתבצע על ידי לחיצה על כפתור "המשך" (Continue) או על כפתור "חזרה" (Back).
שימו לב! הגשת התשובות חייבת להתבצע כולה ממחשב אחד בלבד. שאר המחשבים יכולים לשמש לקריאת השאלות בלבד, אבל לא להכנסת תשובות.
הכנסת התשובות מזוהה עם חשבון הג'ימייל הפעיל במחשב בעת פתיחת הטופס. דבר זה מאפשר לכם לחזור ולערוך את תשובותיכם במקרה שלחצתם בטעות על כפתור "הגש" (Submit) לפני שסיימתם להכניס את כל התשובות. פשוט לחצו על הקישור שמופיע מתחת להודעה שהטופס כבר הוגש.
בבתי ספר שבהם יש יותר מקבוצה אחת שמתמודדת, כל קבוצה צריכה לעבוד על מחשב שבו פעיל חשבון ג'ימייל אחר!
3. קראו את השאלות בקפידה, דונו עליהן ביניכם, וענו רק לאחר שווידאתם שישנה הסכמה בין כל חברי הקבוצה. השאלון מוגבל בזמן – אך ישנו מספיק זמן לכך, והשאלות שלפניכם דורשות את שיתוף הפעולה המלא של כל חברי הקבוצה!
4. רשמו את התשובות על דף נייר תחילה, ולא ישירות לתוך המחשב. במקרה של תקלה טכנית, תוכלו להתחבר שוב למערכת ולהקליד מחדש את התשובות. הגישו את הטופס רק לאחר שסיימתם להקליד את התשובות לכל השאלות, על ידי לחיצה על לחצן "הגש" (Submit) שמופיע לאחר שאלה 22.
5. אנחנו ממליצים להקדיש את השעתיים הראשונות לפתרון השאלות ולדיון בקבוצות, ואת השעה האחרונה להקלדה מרוכזת של התשובות למחשב אחד, כאשר כל קבוצה מסבירה את התשובות שלה לקבוצות האחרות. כדאי שהמחשב שעליו מוקלדות התשובות יהיה מחובר למקרן, כך שכל התלמידים יוכלו לראות את התשובות. מדפסת המחוברת לאחד המחשבים יכולה אף היא לעזור.
6. אין אנו בודקים איזה בית ספר שלח את התשובות ראשון, מי שני וכו'. אין משמעות לזמן ההגשה. לכן, הקדישו את מלוא הזמן העומד לרשותכם לפתרון ולבדיקה. עם זאת, עליכם לזכור כי הטופס יישאר פתוח עד השעה 16:00 בלבד. אם הטופס נסגר לפני שלחצתם על כפתור "הגש", כל התשובות שכבר הכנסתם יימחקו. לפיכך, חשוב להגיש את הטופס לפני השעה 16:00, גם אם לא סיימתם להכניס את כל התשובות. אם עדיין נותר לכם זמן, תוכלו לחזור ולערוך אותו, כמוסבר לעיל.
בהצלחה!
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy