Teismai ir technologijos
Gerbiamasis / Gerbiamoji,

Kviečiame jus dalyvauti moksliniame tyrime apie teisės technologijas teismuose. Toliau jums suteikiama informacijos apie tyrimą. Ji padės suprasti, kaip vyks tyrimas. Jei kyla klausimų, kreipkitės į projekto tyrėją dr. Dovilę Petkevičiūtę-Barysienę el. paštu dovile.petkeviciute-barysiene@fsf.vu.lt.


Kodėl atliekamas šis tyrimas?
Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Teisės ir kognityvinės psichologijos katedros mokslininkai siekia atskleisti, kaip teisės technologijų supratimas gali būti susijęs su pasitikėjimu teismais ir suvoktu teisėjų įvaizdžiu. Tyrimo dalyviams pateikiami teiginiai, atspindintys pasitikėjimą teismais, jų įvaizdį, žinias apie teisės technologijas ir dirbtinio intelekto bei kitų technologijų panaudojimą teismuose.


Kas gali dalyvauti tyrime?
Tyrime gali dalyvauti visi pilnametystės (18 metų) sulaukę asmenys.


Kiek žmonių dalyvaus tyrime ir kiek laiko užtruks užpildyti klausimyną?
Siekiama surinkti ne mažesnę kaip 500 asmenų imtį. Klausimyną užpildyti užtruks apie 10-15 minučių.


Ką reikės daryti jei sutiksiu dalyvauti tyrime?
Jei sutiksite dalyvauti tyrime, būsite paprašytas įvertinti įvairius su teisėjų bei teismų įvaizdžiu ir technologijomis susijusius teiginius, pvz.: "Technologijos pagreitintų teismo procesus" pažymint, kiek jūs sutinkate su tokiu teiginiu 7 balų skalėje, kur 1 reiškia "visiškai nesutinku", o 7 - "visiškai sutinku". Taip pat būsite paprašytas (-a) atsakyti į kelis klausimus apie save, pvz., nurodyti savo amžių.


Kokią riziką ar diskomfortą galiu patirti dalyvaudamas tyrime?
Numatoma, kad dalyvaujant šiame tyrime nebus patiriama jokių specifinių rizikų ar nepatogumų. Nors ir mažai tikėtina, kai kurie klausimai gali paskatinti jus pasijusti nepatogiai dėl savo patirčių su teismais ar technologijomis. Tokiu atveju siūlome kreiptis pagalbos telefonu https://pagalbasau.lt/pagalbos-linijos/


Ar yra kokių nors privalumų man ar kitiems jei pasirinksiu dalyvauti tyrime?
Dalyvaudamas tyrime turėsite galimybę pamatyti, kaip atliekami psichologiniai tyrimai ir gauti šiek tiek žinių apie teisės technologijas. Pateikdamas (-a) savo nuoširdžią nuomonę ne tik prisidėsite prie mokslinių tyrimų teismų ir technologijų srityse plėtros, bet ir potencialiai suteiksite informacijos, kaip kurti tokias technologijas, kurių teisingumu būtų kuo mažiau abejojama.


Ar dalyvavimas tyrime man kainuos? Ar už dalyvavimą tyrime man bus sumokėta?
Tyrimas jums nieko nekainuos, taip pat nesulauksite užmokesčio už dalyvavimą tyrime.


Kaip informacija apie mane bus apsaugota?
Apklausa yra visiškai anoniminė - nėra fiksuojami jokie jus galintys identifikuoti duomenys. Gauti duomenys bus analizuojami tik apibendrintai, pvz., nagrinėjami skirtingo amžiaus žmonių įsitikinimai. Duomenys bus pateikiami moksliniuose renginiuose ir publikacijose.


Kas nutiks jei nenorėsiu dalyvauti tyrime ar pabaigti pildyti klausimyno?
Dalyvavimas tyrime yra visiškai savanoriškas. Galite pasirinkti dalyvauti tyrime ar atsisakyti jame dalyvauti bet kuriuo metu. Tik kai užbaigę apklausą paspausite mygtuką "submit" jūsų atsakymai bus užfiksuoti. Primename, kad nepateikiami jokie klausimai, kurie galėtų jus identifikuoti.


Jei turite klausimų, galite susisiekti su projekto tyrėja dr. D. Petkevičiūte-Barysiene el. paštu dovile.petkeviciute-barysiene@fsf.vu.lt.

Dėkojame!
Paspausdamas (-a) mygtuką „Sutinku“ aš patvirtinu, kad susipažinau su man pateikta informacija apie tyrimą ir duomenų tvarkymą, esu pilnametis (-ė) ir sutinku dalyvauti tyrime. *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy