Jste opravdu připraveni na prodej bytu? 10 otázek
Krátký dotazník jestli jste máte připraveny základní věci k prodeji Vašeho bytu. Odpovězte si pravdivě protože každé pochybení může znamenat, že přijdete o toho správného kupujícího, který nabízí nejvyšší cenu.
Připravili jste nějak byt fyzicky? *
Vymalovali pokud bylo třeba, opravili lehké nedostatky, udělali generální úklid atd
10 points
Máte stanovenou cílovou skupinu lidí, kteří si budou chtít váš byt koupit? *
5 points
Máte vymyšlený marketingový a prodejní plán na základě cílové skupiny? *
Strategie toho kdo potřebuje prodat rychle bude diametrálně jiná od toho kdo potřebuje vytěžit co nejvíce peněz a má na to rok.
10 points
Udělali jste si tržní analýzu před prodejem? Když jste stanovil/a prodejní cenu brali jste v úvahu nejen co se nabízí, ale i to co se reálně prodalo v okolí? (např. podle katastru, nebo z cenové mapy) *
Při nesprávném nacenění můžete prodat zbytečně pod cenou, nebo naopak chtít cenu na kterou trh nebude reagovat. Při následném zlevňování se můžete lehce dostat pod cenu, za kterou by jste byli schopni prodat pokud by na začátku cena byla stanovena rovnou správně.
10 points
kolik marketingových nástrojů budete při prodeji využívat? *
Např.: prodejní plachta, prodej nejvyšší nabídce, internet atd.:
15 points
Jste připraven/a na různé strategie vyjednávání o ceně? *
Kupující využívají různé strategie, předstírají nezájem, tlačí na rychlost "protože nyní mají hotovost" (sice menší než je požadovaná cena, ale mají to hned) nebo poukazují na každý drobný nedostatek aby srazili cenu, nebo velmi dlouho váhají koupit atd.
5 points
Pokud inzerujete na Bezrealitky, Anonce, Bazoš atd. Jste připraven/a na desítky telefonů realitních makléřů v různou denní dobu s nabídkami svých služeb? *
Každý zadaný inzerát se propisuje do monitoringu realit, který mají makléři k dispozici. Věřte že i pokud uvedete že nechcete RK a dáte za to pět vykřičníků bude Vám drnčet telefon od rána do večera sedm dní v týdnu.
5 points
Máte připravenou rezervační smlouvu? *
10 points
Máte zajištěný právní servis " na zavolání "? *
Rezervační smlouvu, kupní smlouvu, zajištěnou úschovu fin. prostředků.;
10 points
Opravdu máte čas věnovat se prodeji? *
prodej je časově náročný proces i pro člověka, který má vše připravené a ví přesně kdy co udělat. Opravdu máte čas se několik hodin (třeba po práci) věnovat a soustředit se na prodej? (Vezměte v úvahu: přípravu, shánění právníka a úschovy, hledání kupujícího, organizaci prohlídek, samotné prohlídky, ladění rezervační smlouvy, ladění úschovní a kupní smlouvy, součinnost s úvěrující bankou, podávání vkladů na katastr ve správném pořadí, předávací protokol, převod energií, daňové povinnosti a spoustu dalších malých úkonů provázejících prodej.)
20 points
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google.