Metoda Eline Snel©- 3,5-h warsztaty dla nauczycieli
Zapraszam na 3,5-godzinne warsztaty dla nauczycieli i osób zainteresowanych mindfulness, na których będziemy ćwiczyć uważność i doświadczać, jakie korzyści można czerpać z treningu mindfulness. Od oddechu, relaksowania ciała i umysłu zaczynając, na uważnym byciu i słuchaniu kończąc.

Co mówią po warsztatach nauczyciele, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z mindfulness, albo spotkali się przelotnie?:
☑️"Byłam do tego sceptycznie nastawiona. Raczej jestem zero-jedynkowa, znów jakieś warsztaty ze zgłębiania siebie... Ale teraz widzę, ile może mi dać sam mój oddech i zwracanie uwagi na niego!"
☑️"Kiedy rozluźniłam w ćwiczeniu ciało, poczułam w kręgosłupie ciepło i zniknął ból, który od dłuższego czasu tam czułam...",
☑️„Uspokoiłam się. Jak tu przyszłam, byłam zmartwiona, poddenerwowana. Zrelaksowałam się”,
☑️"Miałam dużo myśli o tym, co muszę zrobić, czułam wtedy niepokój, wszystko się zmieniło, kiedy poczułam do siebie życzliwość",
☑️ "To jest trudne! Niby tylko proste obserwowanie oddechu, a tyle się dzieje. (...) Czasem człowiek szuka jakichś skomplikowanych technik, a okazuje się, że rozwiązanie jest tak blisko..."
☑️ „Spodziewałam się, że nie dam rady wysiedzieć 3 godziny. Tymczasem przeszedł mi ból głowy i czuję się zrelaksowana”,
☑️"Zachęciło mnie to do własnych ćwiczeń. Zacznę już dziś.",
☑️ „Zauważyłam, jak uspokaja mnie zwracanie uwagi na oddech. To doświadczenie zachęciło mnie do własnego treningu”,
☑️ „Już wiem, że sama chcę ćwiczyć uważność, bo dzięki temu będę mogła lepiej wspierać dzieci”,
☑️„Zacznę ćwiczyć z dziećmi z płytą CD. Już mam konkretne pomysły. Ale nie będę ich prosić o wykonywanie ćwiczeń, tylko będziemy wspólnie ćwiczyć”,
☑️ „Spodziewałam się czegoś zupełnie innego! Bardzo mi się podobają te ćwiczenia”,
☑️ „Na pewno będzie trudne, żeby zmotywować się do codziennych ćwiczeń, ale widzę, że warto. Mam nadzieję, że mi się uda”.
☑️„Zauważyłam, że już samo to, że czuję oddech sprawa mi wielką radość!”.
☑️"Cudownie się czułam, gdy w ćwiczeniu X mnie uważnie słuchała. Widziałam, gdy na ułamek sekundy zniknęła- wtedy mnie zatrzymało- i ucieszyłam się, gdy znów była ze mną",
☑️"Kiedy Y mnie słuchała, widziałam, że ze mną jest, miałam napęd i energię, by mówić, a kiedy nie słuchała mnie- nie chciało mi się nic opowiadać, byłam zła
☑️"Już teraz wiem, jak się czasem czuje mój syn",
☑️"Wiem, jak się czują uczniowie, gdy im robię testy",
☑️"W kolejnym życiu chcę być żabą!"

DLACZEGO?
Uważność wychodzi naprzeciw potrzebie nauczycieli wniesienia fizycznego i psychicznego spokoju do pełnych pośpiechu czasów, w których żyjemy. Obecnie jesteśmy nieustannie bombardowani przez wszelkiego rodzaju bodźce. Czasem trudno jest nadążyć za zmianami, radzić sobie z emocjami i uspokoić "umysł pełen myśli". Niejednokrotnie prowadzi to do napięcia, złości, trudności w relacjach, czy problemów ze zdrowiem. Liczne badania (Jacennik, Szczepańska 2007) wskazują, że środowisko szkolne w Polsce charakteryzuje się dużym poziomem stresu psychologicznego wśród uczniów i nauczycieli. Jak sobie z tym wszystkim radzić?

Wyniki badań na całym świecie pokazują, że skuteczną drogą do poprawy jakości środowiska szkolnego są programy wdrażania uważności w szkołach. Liczne badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że praktyka uważności jest silnie powiązana z poczuciem zdrowia i dobrostanu. Treningi uważności stosuje się w warunkach szkolnych już od ponad 10 lat. Badania potwierdzają pozytywne efekty praktykowania uważności wśród nauczycieli:
• zmniejszenie codziennego stresu, napięcia, niepokoju,
• zwiększenie kreatywności,
• zwiększenie stabilności emocjonalnej i niezależności od reakcji dzieci,
• zwiększenie umiejętności koncentrowania się na dowolnym zadaniu,
• poprawa relacji między nauczycielem i uczniami
• spadek ilości wypaleń zawodowych,
• wzrost poziomu życzliwości wobec siebie i uczniów.

CO CI DADZĄ TE WARSZTATY?
- WIEDZĘ: dlaczego uważność jest potrzebna w pracy z dziećmi, dlaczego najważniejsza jest własna praktyka, gdy chce się wspierać rozwój uważności u dziecka oraz jak możesz na co dzień ćwiczyć z dziećmi używając książek z nagraniami Eline Snel,
- DOŚWIADCZENIE: uważności i bezpośrednich korzyści z niej płynących

Podczas warsztatów uczestnicy doświadczą, czym jest mindfulness/uważność w praktykach i ćwiczeniach. Będziemy wspólnie wykonywać ćwiczenia dla dzieci oraz nastolatków i na bazie własnego doświadczenia przyglądać się korzyściom płynącym z 8- i 10-tygodniowego treningu Metodą Eline Snel©. Uczestnicy dowiedzą się, jak korzystając z książek Eline Snel z nagraniami ćwiczeń ("Uważność i spokój żabki", "Moja supermoc", „Daj przestrzeń i bądź blisko…”) mogą wspólnie z dziećmi i nastolatkami wzmacniać swoją uważność i życzliwość .

**Udział w warsztatach nie uprawnia do prowadzenia treningu uważności dla dzieci i nastolatków metodą Eline SnelⒸ

INWESTYCJA: 390 ZŁ/ W cenę wliczone:
• 3,5- godziny atrakcyjnych zajęć warsztatowych z certyfikowanym trenerem uważności dla dzieci i nastolatków Metodą Eline Snel©
• zestaw 3 książek Eline Snel z nagraniami i ćwiczeniami, które możesz wykonywać samodzielnie oraz z dziećmi/nastolatkami w klasie („Uważność i spokój żabki”, „Moja supermoc”, „Daj przestrzeń i bądź blisko… Mindfulness dla rodziców i ich nastolatków”)
• poczęstunek

PROWADZĄCA: Magda Kasprzyk - certyfikowany trener uważności dla dzieci Metodą Eline Snel© „Uwaga, to działa!", psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej.
Więcej: http://www.magdakasprzyk.pl/

Kontakt: 690 355 466

LICZBA MIEJSC: 8

Potwierdzeniem zapisu na spotkanie jest wniesienie opłaty do 3 dni od wypełnienia formularza w wysokości 390 zł na konto: Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI 66 1140 2004 0000 3102 7790 0537. Istnieje możliwość otrzymania faktury za szkolenie. W takim przypadku proszę o niezwłoczne przesłanie danych do wystawienia faktury na maila: magda@magdakasprzyk.pl.

LOKALIZACJA: Zajęcia odbywają się w pięknym miejscu Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI przy ul. Braniborskiej 2-10 we Wrocławiu w pok. 216.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/2832105250149926

Email address *
Wybieram termin spotkania: *
Imię i nazwisko uczestnika *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
wykonywany zawód *
Your answer
ZASADY REZYGNACJI- rezygnacji należy dokonać pisemnie przesyłając mail na adres: magda@magdakasprzyk.pl; pocztą na adres: Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI, ul. Braniborska 2-10, 53-680 Wrocław lub telefonicznie pod nr +48 690 355 466. Za datę rezygnacji uznaje się datę wpływu pisma do organizatora treningu. W przypadku wpłynięcia rezygnacji w dniu wolnym od pracy za datę wpływu uznaje się najbliższy dzień roboczy po nim następujący. ZWROT WPŁATY – w przypadku rezygnacji z przyczyn leżących po stronie uczestnika: do 2 tyg. przed wydarzeniem– zwrot 100% wpłaconej kwoty na poczet warsztatów; do 7 dni przed wydarzeniem – zwrot 50% wpłaconej kwoty na poczet warsztatów; mniej niż 7 dni przed wydarzeniem– osoba dokonująca rezerwacji zostaje obciążona pełną opłatą za warsztaty. *
Dane do zapisu na warsztaty dla nauczycieli Metoda Eline Snel© - „Uwaga, to działa!” *
Organizator zastrzega sobie prawo na 3 dni przed szkoleniem do przesunięcia terminu/ odwołania szkolenia z przyczyn niezależnych lub w przypadku niezgłoszenia się wystarczającej ilości osób.
W przypadku odwołania szkolenia z winy organizatora, organizator niezwłocznie poinformuje o tym fakcie każdego z uczestników i zwróci wpłacone na poczet szkolenia pieniądze.
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service