Spoločné sekcie SAS pri SAV a SZA
Spoločné sekcie sú dobrovoľné zoskupenia členov SAS pri SAV a SZA, ktorých spája spoločný záujem o danú problematiku. Vznikajú, pracujú a prípadne zanikajú na základe záujmu ich členov o spoločnú odbornú, vzdelávaciu alebo popularizačnú činnosť.

V súčasnosti sa činnosť realizuje v rámci 9 spoločných sekcií SAS pri SAV a SZA: Sekcie astronomickej fotografie, Sekcie astronomickej terminológie, Sekcie histórie astronómie, Sekcie medziplanetárnej hmoty, Sekcie ochrany pred svetelným znečistením, Sekcie pre výskum Slnka, Sekcie pre vzdelávanie a popularizáciu astronómie, Sekcie premenných hviezd a exoplanét a Sekcie zákrytov a zatmení.

Členstvo v spoločných sekciách SAS pri SAV a SZA zostáva i naďalej otvorené. Na vyjadrenie záujmu môžu členovia našich spoločností využiť tento online formulár, prípadne môžu e-mailom kontaktovať predsedov príslušných sekcií. Nie je uzavretý ani zoznam spoločných sekcií SAS pri SAV a SZA. Návrh na vznik sekcie je možné predložiť kedykoľvek, ak ho podporí najmenej 5 členov SAS pri SAV alebo SZA. Na predloženie svojich návrhov môžu členovia našich spoločností tiež využiť tento online formulár, prípadne môžu e-mailom kontaktovať vedenia oboch spoločností.

Viac detailov o spoločných sekciách a komisiách možno nájsť v Organizačnom a rokovacom poriadku SAS pri SAV (https://sas.astro.sk/wp-content/uploads/2021/05/Organizacny_poriadok_SASpriSAV-2021.pdf).

Vopred ďakujeme za vyjadrenie Vášho záujmu.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Meno a priezvisko: *
Člen: *
Required
Mám záujem podieľať sa na činnosti v spoločných sekciách SAS pri SAV a SZA:
Navrhujem vytvorenie novej sekcie (uveďte názov a stručný popis zamerania jej činnosti):
Som ochotný/-á podieľať sa na vedení sekcie (uveďte názov):
Do vedenia novej sekcie navrhujem (uveďte meno a priezvisko, názov sekcie):
Ďalšie návrhy a poznámky k spoločným sekciám:
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy