Відкрите звернення
Президенту України
Кабінету Міністрів України
Верховній Раді України
Раді національної безпеки та оборони України


13 березня 2020 р., у ЗМІ з’явилась інформація про те, що 11 березня 2020 р. у Мінську підписане рішення Тристоронньої групи щодо створення так званої Консультативної Ради, яка фіксує суб'єктність терористичних організацій ОРДЛО, а Росію - експортера світового тероризму - визначає в статусі гаранта-спостерігача на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Ігнорування цього факту українцями та міжнародною спільнотою може призвести до того, що Україна, під натиском пропагандистської та агентурної машини Кремля, втратить свій суверенітет, а Росія продовжить окупацію територій інших суверенних держав.

Пасивна позиція при захисті національних інтересів та ігнорування уроків історії вже призвело до того, що Росія окупувала 20% території Грузії, 11% Молдови, та 7,2% України. Близько 15% населення України стали жертвами Росії: понад 13 тисяч загинуло, чверть з яких цивільні особи, понад 30 тисяч поранені, близько 1,5 млн переселенців покинули або втратили свої домівки. А понад 3 мільйони українців залишаються мешканцями окупованих територій - заручниками Кремля.

Ми, громадяни України, представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування, стурбовані та занепокоєні розвитком подій, звертаємося до Президента України, Уряду України, Верховної Ради України та Ради національної безпеки та оборони України - і висуваємо 10 базових вимог, т.зв. “червоних ліній”, окреслених за результатами шести років війни з Російською Федерацією та її найманцями, - які абсолютно відповідають духу українського та міжнародного права, гарантують збереження суверенітету та територіальної цілісності та національну безпеку України, як принципово значущу складову європейської та світової безпеки.
1. Ні капітуляції!
Визнання недійсним рішення Тристоронньої контактної групи від 11.03.2020 року та повне оновлення складу представників України в ній. Звільнення Андрія Єрмака з посади керівника Офісу Президента та мораторій на будь які політичні рішення, що стосуються врегулювання конфлікту на Донбасі під час карантину та інших обмежувальних заходів запроваджених задля боротьби з короновірусом.
2. Ні переговорами з терористами!
Проведення будь-яких офіційних перемовин щодо врегулювання конфлікту виключно з офіційними представниками Росії, яка є і визнана країною-агресором. Перегляд ролі РФ у цьому збройному конфлікті є неприпустимим. Допускається участь у перемовинах офіційних представників країн Європейського союзу, країн-членів НАТО, офіційних представників ОБСЄ.
3. Ні змінам до Конституції!
Враховуючи міждержавний характер конфлікту, питання змін до Конституції не може бути предметом перемовин в рамках вирішення конфлікту з країною-агресором.
4. Називаємо речі своїми іменами.
Закликаємо світ визнати Росію світовим експортером тероризму та розширити санкції, включно з виключенням з товариства всесвітніх міжбанківських систем - SWIFT.
5. Ні підміні понять!
Припинити протизаконне представництво Росії у миротворчій місії ОБСЄ та замінити їх на представників нейтральних/позаблокових держав.
6. Припинення вогню.

Політичне врегулювання конфлікту можливе лише після повного припинення вогню на лінії зіткнення (щонайменше 180 діб без порушення режиму тиші).
7. Миротворча місія.
Закликати ввести на тимчасово окуповану територію Донбасу (ОРДЛО) міжнародну миротворчу місію з мандатом ООН для вирішення військових, правоохоронних та адміністративних питань - без присутності представників РФ чи інших країн-учасниць ОДКБ.
8. Контроль над кордоном України.
Відновлення повного контролю за усією лінією державного кордону України.
9. Цілковита деокупація.
Питання деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей не може розглядатися без положень про деокупацію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.
10. Проведення виборів лише після повної деокупації.
Проведення виборів та початок реінтеграції тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і м. Севастополь є можливим лише за наступних обставин:
- після виведення іноземних збройних формувань та найманців з тимчасово окупованих територій;
- встановлення повного контролю за державним кордоном України;
- повного роззброєння незаконних збройних формувань та повної нормалізації ситуації на звільнених територіях: відновлення роботи незалежних медіа, політичних партій та повноцінного функціонування громадянського суспільства та представництв міжнародних організацій;
- притягнення до відповідальності осіб, винних у порушеннях прав людини та міжнародного гуманітарного права.
Все це має відбуватися виключно у правовому полі України з урахуванням міжнародного досвіду.
Будь які дії по врегулюванню конфлікту можливі після відпрацювання базової моделі, “дорожньої карти”, - і прийняття відповідних Законів (“Про амністію” і т.ін.), проходження необхідних процедур (інформаційних, адміністративних, судових, електоральних тощо). Адже наявний високий рівень суспільної напруги щодо цих проблемних питань може викликати подальші, набагато серйозніші акції суспільної непокори, а також погіршення морально-психологічного стану в військовому середовищі (ЗСУ, МВС тощо). Все це може мати критичні наслідки для країни.
Приєднатися
Щоб приєднатися до відкритого звернення заповніть форму нижче.
Перелік всіх, хто приєднався знаходиться за посиланням (оновлюється).

https://docs.google.com/document/d/1-8mBw12YCTapBuLc6BqoPTiKl1hwLRWUj3l59XNtV4w/edit?fbclid=IwAR23IKKaSX-ci8eBxcHTCXlI4m_zm8d-SNEedxpBfQIGDPvymOp6d49K3NM

Ви підписуєте це звернення, як: *
ПІБ *
Your answer
Організація, яку представляєте *
Your answer
Електронна адреса, якщо хочете отримувати сповіщення про новини, пов'язані з відкритим зверненням *
Your answer
Персональні дані. *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy