PŘIHLÁŠKA NA DIVADELNÍ DÍLNU S JIŘÍM JELÍNKEM
JIŘÍ JELÍNEK & TOMÁŠ ALFERI: DIVADELNÍ A HUDEBNÍ DÍLNA – JÁ, PÍSNIČKA 0.

Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.

Tuhle bichli plnou not a slov jsme dali do rukou režisérovi/loutkářovi Jiřímu Jelínkovi a muzikantovi/skladateli Tomáši Alferimu. V divadelní a hudební dílně, které budou nejprve probíhat zvlášť, ale ke konci se spojí a vznikne společné představení, budete s lektory hledat současný autorský pohled na zašlou krásu starých časů a pomocí loutek, předmětů, zvuků, tónů a ozvěn rozžívat a rozeznívat Kuks.

Bude to výzva! Obě dílny se ponesou samozřejmě ve znamení „loutky – humor – hudba“! Pojďte se v tom BARO(k)CHNIT!

JIŘÍ JELÍNEK – DIVADELNÍ DÍLNA „LOUTKY PODLE JELÍNKA“

Milí budoucí seminaristé…
Taky vás štve, že na vás někdo pořád hraje, jak všechno ví a tak?
Půjčíme si staré loutky z fundusu a pak je budeme nosit okolo těch krásných soch na Kuksu, já se budu tvářit „moudře“ a říkat: „Hele, zkus rozehrát tu atmosféru té sochy tou loutkou… a teď: co si myslíme o LŽI dnes? A taky o LÁSCE? A udělejme scénku přes ty loutky o NADĚJI! A teď zas nějakou srandu!“
A pak poprosím Tomáše Alferiho, aby se k tomu zahrála taková ta hezká pasáž z toho Slavíčka.
A bude hezký počasí a už bude čas na oběd!
Takhle, já na vašem místě bych si dal KUKS bez Jelínka!
Maximálně vám stejně řekne, ať tou loutkou tak nemrdláte, ať myslíte na toho, kdo vodí tu loutku vedle vás, na vztah Louka–Loutkář a prostředí a materiál a… nebo že baroko bylo pomalejší!
Ale bude tam krásně!!!
Váš
Jelda.

Jiří Jelínek (1973) vystudoval obor strojní mechanik a devět let pracoval jako pošťák. V roce 2000 založil s kamarády v Hradci Králové nezávislou alternativní skupinu Divadlo DNO, kterou umělecky vede. V letech 2004 – 2005 byl Jelínek v hereckém angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, o rok později odchází společně s Vladimírem Morávkem do brněnského Divadla Husa na provázku, kde je až do roku 2009 zaměstnán jako herec a režisér divadla. Spolupracoval a spolupracuje s neuvěřitelným množstvím divadel a souborů (HaDivadlo, Divadlo Minor, Studio Ypsilon, Divadlo Na Cucky, Městské divadlo Zlín, Malé divadlo České Budějovice, Národní divadlo Brno, Divadlo Polárka, Městské divadlo v Mostě, Divadlo Drak, Divadlo Lampion, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre atd.) Jiří Jelínek patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější mladé tvůrce divadla pro děti (2002 cena pro Divadlo DNO jako Objev roku na festivalu Next Wave, v roce 2004 cena Osobnost roku za autorský přínos českému divadlu na stejném festivalu, cena Erik za nejlepší loutkovou inscenaci za rok 2013, hlavní cena na mezinárodním loutkářském bienále Spectacculo Interesse 2013 atd.). Jiří vymyslel dnes již legendární komiksovou postavu FAGI, je frontmanem kapely Bombarďák (a dalších kapel) a dokáže vyrobit loutky ze všeho.

Dílna je vhodná pro zájemce od patnácti let.

REGISTRACE JE MOŽNÁ DO 30. 7. 2019!

KDY? 19. – 25. 8. 2019
KDE? Hospitál Kuks
ZA KOLIK? 3000 Kč
KAPACITA? 10 účastníků
CO ZA TO? Cena zahrnuje pětidenní workshop , ubytování od pondělí 19. 8. v hospitálu Kuks (dvou a třílůžkové pokoje, postele, sociální zařízení, kuchyňka a lednička included!) až do konce festivalu (tedy do 25. 8.), a volný vstup na veškeré festivalové produkce (po usazení všech diváků s festivalovými pasy a vstupenkami se budete moci posadit na volná místa či na přístavky, případně na stání) – vyjma vybraných akcí.

Email address *
Jméno a příjmení *
Your answer
Telefonní číslo *
Your answer
Datum narození *
Your answer
Statut *
Škola/zaměstnání *
Your answer
Už jste někdy drželi loutku v ruce nebo dělali něco s divadlem? *
DĚKUJEME!
Pořadatel festivalu THEATRUM KUKS (THEATRUM KUKS z.s.) se zavazuje, že informace získané z tohoto dotazníku použije pouze pro praktické účely v rámci festivalových workshopů. Pořadatel festivalu se zavazuje, že tyto informace nepoužije k žádným jiným účelům.

Těšíme se na Vás na workshopech festivalu THEATRUM KUKS! S bližšími informacemi ohledně ubytování, platby a příjezdu se Vám ozveme :-)

A pozor...
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of THEATRUM KUKS. Report Abuse - Terms of Service