Registrace / Registration: Cirkulární ekonomika - trendy a inspirace pro každou firmu / Circular economy - trends and inspiration for every company
Konference se uskuteční v úterý 8.10.2019 v rámci programu MSV konaném na brněnském výstavišti v sálu E4. Pro návštěvníky MSV s platnou vstupenkou je zdarma. Konference se bude konat v anglickém i českém jazyce - tlumočení zajištěno. Více informací o programu najdete na stránkách https://msv.cirkularnicesko.cz/.

The conference is taking place on Tuesday, 8th of October as a part of the MSV (International Engineering Fair) program at the Brno Exhibition Centre - conference hall E4. The conference is free of charge for the MSV visitors with a valid fair ticket. Conference is going to be in English and Czech, translation will be provided. For more information https://msv.cirkularnicesko.cz/.
Email *
Společnost / Company *
Jméno / First Name *
Příjmení / Last Name *
Pozice / Position
Telefon / Phone number *
Registrací souhlasím se zpracováním mých osobních údajů a pořízením obrazových záznamů / I agree with processing of my personal data and with using photographs and/or video recordings of me.
Dávám souhlas podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení, e-mailová adresa, telefonní kontakt za účelem mé evidence jako účastníka této události. Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji na dobu trvání projektu konference Cirkulární ekonomika - trendy a inspirace pro každou firmu, případně do mého odvolání tohoto souhlasu.

Osobní údaje budou zpracovávány výlučně správcem osobních údajů Institut Cirkulární Ekonomiky z.ú., sídlem Cejl 37/62, 602 00 Brno-střed-Zábrdovice a pouze za výše uvedeným účelem. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Osobní údaje nebudou předávány třetím osobám. Subjekt údajů má právo kdykoliv souhlas odvolat, právo na opravu a přístup ke svým osobním údajům, jakož i ostatní práva uvedená v § 21 z.č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Zároveň souhlasím s pořízením a využitím audiovizuálního záznamu a fotografií z odborné konference Cirkulární ekonomika - trendy a inspirace pro každou firmu. Ke zveřejnění záznamu nebo fotografie dojde výhradně za účelem propagace projektu na vybraných nosičích, jako jsou sociální sítě a webové stránky výše uvedených subjektů.

I hereby agree, in accordance with Act 101/2000 Sb. (the law on the protection of personal data) in the wording of subsequent regulations, to the collection, storage and processing of my personal data to the extent of my forename and surname, e-mail address and telephone number by the administrator of the Institut Cirkulární Ekonomiky z.ú., based at Cejl 37/62, 602 00 Brno-střed-Zábrdovice(or by an entity accredited by the administrator with the processing of personal data) for the purpose of the conference. I am aware of the fact that, in accordance with Sections 11 to 21 of the law on the protection of personal data, I have the right, first and foremost, to revoke this agreement at no cost at any time, the right to access to my personal details, the right to their correction or deletion, and the right to block any incorrect personal data.

I also agree with the use of photographs and/or viedos of me from the conference. It will be used for promotion on social media and/or website created for those purposes only.
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.. Report Abuse