Vina a pocity viny - jak s nimi pracovat
Právě se nacházíte v online formuláři, díky kterému se můžete přihlásit na náš kurz. Vyplňte, prosím, všechny údaje.
Pokud budete potřebovat, kontaktujte nás přes e-mail: hagioterapie@gmail.com.
Email *
Informace o kurzu
Seminář je akreditován MPSV (16 hodin)
Lektorem kurzu je MUDr. et Mgr. Prokop Remeš
Seminář se věnuje tématu v oblasti viny

Anotace:

Dobro a zlo nejsou libovolné nálepky, které udělujeme vnějším věcem a situacím, ale jde o pojmy, které vyjadřují naše vnímání, zda tyto věci a situace směřují objektivně k životu nebo smrti, k rozvoji nebo rozpadu.

Jádrem semináře je analýza psychologického konceptu viny a přístupu k ní. Prožitkově představuje vina „být příčinou nějakého zla“ a ve vztahu k vlastní osobě můžeme zastávat v zásadě trojí přistup: intrapunitivní – přisuzovat vinu sobě, extrapunitivní - mít tendenci přisuzovat vinu za nějaké zlo jiným lidem, nebo impunitivní - snažit se popírat samotnou objektivní existenci viny. V semináři v tomto kontextu hledáme oblasti, kde my, pracovníci pomáhajících profesí, můžeme mít slepou skvrnu při práci s vinou. Velmi často se můžeme dostávat do situace, kdy máme pocit, že nehodnotíme a nesoudíme, ale v hloubi své mysli zcela přirozeně zvažujeme podíl viny zúčastněných.

Dále se budeme v semináři věnovat ontogenezi morálního myšlení, podrobněji i tématu rozlišování relevantních a nerelevantních pocitů viny a jakou roli toto rozlišování hraje v terapeutické práci.

Oblast terapeutické práce s vinou bude představovat další významnou oblast semináře: V oblasti Já-viník se zaměřujeme na to, jak pracovat, aby vina ztratila svůj sebedestruktivní náboj a stala se motorem pozitivní proměny člověka. V oblasti Já-oběť přinášíme jako stěžejní téma odpuštění, kde se budeme věnovat tomu, co to odpuštění je a jak jej rozlišit od popření a vytěsnění.Seminář je laděn hagioterapeuticky, v sebezkušenostním duchu. Sebezkušenostní části jsou prolnuty teoretickými bloky.

Lektor:
MUDr. Mgr. Prokop Remeš vystudoval FVL UK a od roku 1984 pracuje jako samostatně pracující lékař v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Zde v roce 1997 získal specializační atestaci v oboru psychiatrie. V osmdesátých letech byl členem tzv. Dvořákovy skupiny „podzemní církve“, kde získal základní teologické a religionistické vzdělání, v letech 1997 - 2002 se účastnil kurzů pastorační terapie při psychoterapeutické sekci České křesťanské akademie (Darja Kocábová). Od roku 1991 je též členem Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů. V současnosti pracuje jako výcvikový lektor komunity SUR - KOV a kromě práce v oblasti individuální psychoterapie vede v rámci Psychiatrické nemocnice Bohnice skupiny zaměřující se na existenciální oblast průniku spirituality a psychoterapie (zejména pro klientelu závislostních primariátů).
Zúčastním se semináře v termínu: *
Jméno, Příjmení, Titul *
Tel. Číslo *
Fakturační údaje
O kurzu jsem se dozvěděl/a z:
Informace k přihlášení a průběhu kurzu:
Kurz je akreditován MPSV, po ukončení kurzu dostanete osvědčení o absolvování (16 hodin).
Kurz bude otevřen v případě přihlášení minimálně 6 účastníků (max. 10).

Přihláška je platná od chvíle připsání platby na účet. V případě, že bude více zájemců než je maximální počet možných zúčastněných, budou upřednostněni ti, od kterých došla platba dříve, zároveň budou vypsány další termíny. V případě, že by byl seminář obsazen, zašleme Vám zprávu a budeme vypisovat další termín.

14 dní před konáním semináře obdržíte e-mail se všemi potřebnými informacemi.
V případě nižšího zájmu budete 14 dní před konáním kurzu informování, že je kurz zrušen a bude vypsán nový termín.

Kurz proběhne v těchto časech:

BRNO
pá: 17-21h
so: 9-17h
ne:9-13h

PRAHA
pá: 16-20h
so: 9-17h
ne:9 -13h
adresa: kurz se bude konat v Praze na adrese: Nad Kazankou 46

Cena kurzu: 3. 500 Kč

č.ú.: 1011061655/5500
do zprávy pro přijemce uvádějte, prosím, vaše jméno a příjmení

Kontakt: hagioterapie@gmail.com
Storno podmínky
Pokud se účastník nemůže kurzu zúčastnit, může za sebe poslat náhradníka – tuto změnu akceptujeme ještě v den konání akce. Uhrazený poplatek je převeden na náhradníka.
Pokud přihlášený zruší svou účast na kurzu, je nutné, aby zaslal e-mail na adresu hagioterapie@gmail.com.
Poté vracíme poplatek za kurz takto:

zrušení účasti výše vrácené částky poplatku
30 a více dní před konáním kurzu 100 %
Doplňující info:
V případě, že máte zájem o kurz, ale nehodí se Vám termín, nám můžete napsat na e-mail hagioterapie@gmail.com.
Až vypíšeme nový termín, můžeme Vám o něm dát vědět.
Těšíme se na Vás :)
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy